Forum Polonii w Norwich UK , Polish Community in Norwich UK Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Ataki na Polaków i antypolonizm
Autor Wiadomość
polishaction
porucznik

Twoje miasto w Polsce :: kraków
Wysłany: 13-07-2009, 00:37   

Cytat:

Dla mnie jestes zwyklym demagogiem lub populista, ktory dla osiagniecia wlasnych korzysci dorabia sobie ideologie

No moj ty psychoanalityku i dekonstruktorze, coz to za korzysci mam niby osiagnac?

Cytat:
Przedstawiasz wszystko w czarnych barwach, probujesz wzbudzic strach przed czyms czego niema, czyli globalnym antypolonizmem, i chesz wziac na siebie odpowiedzilanosc za wprowadzenie tych szkodliwych pogladow w zycie.

Poczytaj cos o propagandzie niemieckiej i radzieckiej przed II wojna swiatowa. Mamy akurat 20 lat od odzyskania niepodleglosci, podobnie jak w 1939 lat bylo po odzyskaniu niepodleglosci w 1918. Wtedy tez nikt sobie nie wyobrazalm, ze za rok bedzie w przytulnym Auschwitz wypoczywal, gdzie praca czynila go wolnym!!!
Ignorujesz historie, a ona uczy!

polishaction
porucznik

Wysłany: 13-07-2009, 00:39   

Cytat:
Nie rozpoczynasz debaty o nas samych tylko wyzywasz wszystkich od najgorszych podkrecjac paranoje o wzroscie antypolonizmu na swiecie, co na dzien dzisiejszy, zaden szanujcy sie publicysta czy polityk nie jest wstanie tego potwierdzic.

To proponuje lekture Michalkiewicza - mistrza publicystyki, czy Ziemkiewicza. Twoja wiedza o Polsce mnie zauroczyla :) ))
Wikszosc slow nie pisze do ciebie, tak naprawde, wiec sobie nie pochlebiaj, pisze do tych pozostalych kilku tysiecy! Nie badzcie bierni, dajcie wsparcie slabszym i bronmy razem dobrego imienia Polski i swojego!!!
Ostatnio zmieniony przez polishaction 13-07-2009, 00:40, w całości zmieniany 1 raz  

ondansetron 
pułkownik

Wysłany: 13-07-2009, 07:27   

Te pare tysiecy to pewnie ja, gdyz wchodze na ten watek parenascie razy dziennie z ciekawosci czy cos sie nowego pojawilo. Zawsze mnie fascynowali (profesjonalnie) paranoicy w fazie olsnienia :)
Przepraszam polishaction, ale normalni i zdoworozsadkowi ludzie nie beda traktowali cie powaznie a jak oszoloma. W ostatnio sobote dyskutowalem z przyjaciolmi i znajomymi na temat twojej akcji i sposobu w jaki ja prezentujesz. Wszyscy zgodnie stwierdzili, ze czuja sie obcy na emigracji (ale to zdaje sie naturalne), sa przypadki, gdy ludzie sa nastawieni negatywnie, ale biorac pod uwage calkowity balans zyje sie i rozwija tutaj odrobine lepiej niz w kraju matczystym. Znane sa nam przypadki atakow na znajomych na tle narodowosciowym, ale w sumie sa one wynikiem nie antyplonizmu, ale generalnej ksenofobii poszczegolnych jednostek. Oczywiscie sa narzedzia dane przez panstwo by z takimi zjawiskami walczy, a jak sam przyznales polishaction jest w konkretnych przypadkach kompletnie bezuzyteczne, gdyz to tylko portal informacyjny. W Norwich mamy Polakow i Polki takze w policji, bankach, tlumaczki, w urzedzie miasta ... wszedzie :) zatem staramy sie byc sobie przyjazni, gdyz wiadomo, iz nie wszyscy Polacy i Polki maja 'Proficiency English' i czasem jest latwiej sie porozumiec w jezyku matczystym. Nawet sobie dziala spokojna, czasem wrecz senna :) audycja polska w lokalnym radiu.
Nie wiem czy jest tutaj potrzeba na bialo-czerwone akcje z orlami i zdjeciami pomordowanych Polakow i Polek przez szowinistycznych Brytyjczykow... Czy ludzie zyja jak niewolnicy? Wedle tego co piszesz wynika jakoby KAZDY emigrant byl niewolnikiem w obcym kraju, ale czy tak jest?
Owszem we wczesniejszym poscie napisalem zupelnie przeciwstawna strone polskiej emigracji do tej, ktora prezentowales. Moze jestem w mniejszosci, ale jak dla mnie zycie tu i tam rozni sie glownie tym, ze operuje innym jezykiem, mam wiecej mozliwosci, mam tez pewne ograniczenia, ale takie jest zycie. Jak dla mnie trzeba walczyc ze stereotypami a nie je podkrecac...

sebas 
pułkownik

Wysłany: 13-07-2009, 08:30   

polishaction napisał/a:
Hehehhehe, wiekszosc normalnych! I stawiam hipoteze, ze ejszcz eprzed wojna byli inni Polacy!!! Czytaj "Polacy byli dla siebie dobrzy" --- http://elondyn.co.uk/newsy,wpis,4209 oraz http://www.e-pages.dk/saraint/63/
- z nowu jakies cenzura z gazetek, w internecie kazdy sobie moze pisac co mu sie podoba i nikt na to nie ma wplywu. Pozatym przeciez walczysz z dyskryminacja polakow, a nie jak kto sie do siebie odnosi. Znowu sie gubisz.

polishaction napisał/a:
Nudzisz juz! Smiech mnie nie przerazi. Chrystusa ukrzyzowano! I dal swiadectwo prawdzie ))
Wrecz odwrotnie. zauwazam, ze podejmuja wspolprace ludzie o szeszym horyzoncie myslowym, ustabilizowanej sytuacji materialnej i gotowi sluzyc innym!
- podjales watek materialny, za ktory obrzucales nas wczesniej epitetami, dajesz przyklad, ze utworzenie polisz akszon to dorazne korzysci materialne dla ciebie. Co chesz za to kupic? Koszulki z orlem, tarcze i bejzbole? :) )

Z ta biblia to przeginasz pale. Walczysz z bibila w jednej rece, a z szabla w drugiej. Moze usiadz na chwile i pomysl.

polishaction napisał/a:
jest glosna, popularna i efektowna,Dziekuje, to komplement!
- napisalem wyraznie ze jest glosna, popularna i efektowna w zlym znaczeniu, napialem ze jest klamliwa. To miala byc obelga nie komplement, mam nadzieje ze sie nie obraziles...a jesli nawet to trudno :D
NIe rozumiesz nic o czym sie pisze, to jak mozesz zrozumiec sens tego o czym pisza w brukowcach.

polishaction napisał/a:
kto tu ma kompleks? Wstydzisz sie orla bialego? Solidarnosci? patriote dajesz w cudzyskow???
Stawiam sobie ambitne zadanie. Bedziesz liderem PoliszAkszyn w Norficz!!!! Daje ci 3 miesiace.
- mowie tutaj o zle pojetym patriotyzmie, ktory robi szkode plakom na emigracji. Co do reszty, to juz mozesz zapomniec, polityka nie interesowalem sie nigdy i nie zamierzam. Jestem za to bardzo wrazliwy na bzdury. Jesli juz kiedykolwiek, w najgorszych snach, robilbym cokolwiek w tym kierunku to tylko przciw polisz akszon w twoim wydaniu.

sebas 
pułkownik

Wysłany: 13-07-2009, 08:38   

polishaction napisał/a:
No moj ty psychoanalityku i dekonstruktorze, coz to za korzysci mam niby osiagnac?
- psychoanalizy do tego nie trzeba, wystarczy ogladac telewizje... polska, a nie amerykanska i jakies filmy o straniku z teksasu. Tacy ludzie jak ty sa tez w naszym pieknym kraju, ktroych pokazuje w telewizji. Wolaja ich Rydzyk, Lepper, Giertych. Dwoch pierwszych to raczej niegrozny lokalny folklor, trzeci niestety juz zdazyl narobic szkod na arenie miedzynarodowej, utwierdzajac tylko stereotyp polaka jako antysemity, kseno i homofoba. Wszyscy wyjezdzaja z gadka w stylu twojej albo ty w stylu ich.

Cytat:
Poczytaj cos o propagandzie niemieckiej i radzieckiej przed II wojna swiatowa. Mamy akurat 20 lat od odzyskania niepodleglosci, podobnie jak w 1939 lat bylo po odzyskaniu niepodleglosci w 1918. Wtedy tez nikt sobie nie wyobrazalm, ze za rok bedzie w przytulnym Auschwitz wypoczywal, gdzie praca czynila go wolnym!!!Ignorujesz historie, a ona uczy!
- koniec swiata tez ma byz za 3 lata juz a sto lat temu mowili, ze bedzie w 2000 roku, a jakos nie stalo sie nic. :smile:
Ostatnio zmieniony przez sebas 13-07-2009, 08:46, w całości zmieniany 1 raz  

sebas 
pułkownik

Wysłany: 13-07-2009, 08:44   

polishaction napisał/a:
To proponuje lekture Michalkiewicza - mistrza publicystyki, czy Ziemkiewicza. Twoja wiedza o Polsce mnie zauroczyla :) ))
Wikszosc slow nie pisze do ciebie, tak naprawde, wiec sobie nie pochlebiaj, pisze do tych pozostalych kilku tysiecy! Nie badzcie bierni, dajcie wsparcie slabszym i bronmy razem dobrego imienia Polski i swojego!!!
- to pewnie ci twoi profesorowie co badali chuliganow i wciaz nie wiedza czemu siedza cicho na emigracji :mrgreen:
Ja tez mam swoje ulubione ksiazki, ktore kupilem w Oxfamie, placac za kilogram papieru i ktorych nie chca czytac moi znajomi.

polishaction napisał/a:
Wikszosc slow nie pisze do ciebie

Wiekszosc slow nie trafia do mnie, ponadto uwazam, ze czlowiek ktory probuje zorganizowac ludzi, ktorych uwaza za hieny, niewolnikow i chamow, jest po prostu niebezpieczny.
Biernosc w tym przypadku jest jak najbarziej wskazana.
Ostatnio zmieniony przez sebas 13-07-2009, 08:48, w całości zmieniany 2 razy  

polishaction
porucznik

Wysłany: 13-07-2009, 14:16   

Cytat:
Przepraszam polishaction, ale normalni i zdoworozsadkowi ludzie nie beda traktowali cie powaznie a jak oszoloma.

Wy nie dyskutujecie z faktami, tylko aby bronic swoich tez idziedzie w didaskalia!!! a to forma wam nie pasuje, a to cos innego :) ) az sie w czworakach lub concentration camps obudzicie. I pewnie wtedy jeszcze stwierdzisz, ze moglo byc gorzej. Z takiego typu myslenia brali sie Polscy co podpisywali volkslista. Macie mala obowiazki, male idealy i male zadania realizujecie. Tylko nie rozumiem skad ten atak

Cytat:

W ostatnio sobote dyskutowalem z przyjaciolmi i znajomymi na temat twojej akcji i sposobu w jaki ja prezentujesz.

Cytat:
Wszyscy zgodnie stwierdzili, ze czuja sie obcy na emigracji (ale to zdaje sie naturalne), sa przypadki, gdy ludzie sa nastawieni negatywnie, ale biorac pod uwage calkowity balans zyje sie i rozwija tutaj odrobine lepiej niz w kraju matczystym.

To przykre - wam chodzi tylko o dobra materialne!!! Wiec pewnie pojdziecie i do piekla by zarobic! Jak szmalcownicy podczas II wojny swiatowej? Co jest naturalne? Dla mnie nie jest naturalne godzic sie na szykany. Dziwi mnie wasza obrona nekania Polakow! Tak was wytresowano w biczowaniu swego ducha i ciala? Nie umiecie prosto powiedziec, boli na stakie traktowanie i cos z tym trzeba robic. Moze nalezy obudzic wlasna dume i zbudowac mechanizmy ochronne?

Cytat:

Znane sa nam przypadki atakow na znajomych na tle narodowosciowym, ale w sumie sa one wynikiem nie antyplonizmu, ale generalnej ksenofobii poszczegolnych jednostek.

I tak przez pojecie ogolne wytlumaczylas pojecie szczegolowe! To tak jak radosc z tego powodu, ze jak masz raka to przynajemniej grypa cie nie dopadnie! Przeciez to oczywiste ze Polak to obcy!

Cytat:
W Norwich mamy Polakow i Polki takze w policji, bankach, tlumaczki, w urzedzie miasta ... wszedzie :) zatem staramy sie byc sobie przyjazni, gdyz wiadomo, iz nie wszyscy Polacy i Polki maja 'Proficiency English' i czasem jest latwiej sie porozumiec w jezyku matczystym.

Podczas zaborow mielismy nawet polskich generalow!!! W ogole nie rozumiesz istoty zjawiaska! Czy polskim policjantem w UK tlumaczysz prawo anglikow czy irlndczykow do zabicia innego polaka?

Cytat:
Nawet sobie dziala spokojna, czasem wrecz senna :) audycja polska w lokalnym radiu.
Nie wiem czy jest tutaj potrzeba na bialo-czerwone akcje z orlami i zdjeciami pomordowanych Polakow i Polek przez szowinistycznych Brytyjczykow...

Powiedz czego zatem tam potrzbeujecie? pieniedzy, lasek, fur, komor (byle nie gazowych) i ... spokoju? Pytam a co jak ty staniesz sie ofiara? lub ktos z twoich bliskich?
Podejrzewam, ze chcecie zyc na skroty, czyli latwo lekko i przyjemnie, a tymczasem inni sasiedzi dzialaja zapedzaajc was w kat egzystencji. Dodwodem na to jest wysoki odsetek polskich studentow wykonujacych proste zawody. A najgorsze jest to ze jeszcze tlumaczycie sobie, ze tak jest dobrze! Kiedys na polskiej scianie placzu w chicago spotkalem studenta prawa z polski i pytam go co on tu robi czy nie rozumie ze to troszke koniczny obrazek. i niby trafnie mi odpowiedzial, - a gdzie ja zarobie w polsce 400 zl dziennie. ale pozniej poznalismy sie lepiej. doradzilem mu zeby poszedl do kancelarii prawniczych i zapytal o praktyki, ze chcialby pisac magsiterium z prawa anglosaskiego. i wiecie co dzis prowadzi kancelarie jako oddzial amerykanskiej w warszawie i ma 120 dolarow na godzine a nie na dzien!
nowoczesnosc i modernizacja jest pod reka, tylko zreZygnujcie z tych marnych tlumaczen - podejmicie akcje!!!

Cytat:
Czy ludzie zyja jak niewolnicy? Wedle tego co piszesz wynika jakoby KAZDY emigrant byl niewolnikiem w obcym kraju, ale czy tak jest?

To systemowy typ niewolnictwa. W polakach rozbudzono zmysl konsumencki, natomiast polacy nie ucza sie wartosci wyzszych, jak: dzialania zespolowego potrzebnego w polityce, przedsiebiorczosci i wielu innych. Z wypowiedzi oponentow to wynika, ze wy pragniecie ejdynie spokoju i miec pelny zoladek a dalej niech sie dzieje co chce. Nawet nie macie odrobimy zyczliwego stosunku do ojczyzny!!!

Cytat:

Jak dla mnie trzeba walczyc ze stereotypami a nie je podkrecac...

Podaj przyklady gdzie podsycam stereotypy? Tylko podaje zrodla do opisow zdarzen negatywnych wzgledem Polakow! oraz ich spektakularnych sukcesow. Jakie stereotypy???? Czy sugerujac mechanizm ochronny wrecz oskarzajacy innych o nieuczciwosc podsycam stereotyp? zastanow sie. to ty broniac komformizmu polakow na emigracji podtrzymujesz stereotyp. poza tym nawet polskie pijanstwo czy krzykliwosc nie moga byc powodem bo atakow nienawisci na nas!!
Podaj metode tej walkie ze stereotypami, ale najpierw je wymien!
Ostatnio zmieniony przez polishaction 13-07-2009, 14:25, w całości zmieniany 1 raz  

polishaction
porucznik

Wysłany: 13-07-2009, 14:49   przyczyną brutalnej napaści były uprzedzenia na tle narodowo

A oto dzisijszy newsik

http://www.polishaction.o...w-aberdeen.html

http://www.wiadomosci.gon...z_rasistow.html

Dwóch mężczyzn zaatakowało w sobotę nad ranem w Aberdeen 39-letniego Polaka. Jarosław J. w stanie ciężkim trafił do szpitala. Policja podejrzewa, że przyczyną brutalnej napaści były uprzedzenia na tle narodowościowym. - - informuje BBC News.

I blagam nie wciskajcie mi kitu!!!! ze ejst tak pieknie!!! Bija was tylko za to ze jestescie Polakami! zapraszam do akcji! wysylajcie akcje do Home Office
Nie ma wiekszego rpzesteppstwa jak atak na zycie i zdrowie!!!
Ostatnio zmieniony przez polishaction 13-07-2009, 14:58, w całości zmieniany 2 razy  

Maximus 
porucznik

Twoje miasto w Polsce :: WielkA-WiochA
Wysłany: 13-07-2009, 15:21   

Szanowny Panie SS
wydaje mi sie ze troche za bardzo Pan panikuje i histeryzuje. Ton Panskich wypowiedzi nasuwa mi skojarzenia z brytyjskimi mediami zwiazane z kryzysem gospodarczym na swiecie.
Pominmy juz tutaj ton powyzszjej dyskusji jako ze jest smieszny ale prosze mi Powiedziec kto dal Panu prawo tudziez kto Pana upowaznil do stawania w obronie tych wszystkich "pokrzywdzonych" duszyczek. Zachowuje sie Pan troche jak krzyzowiec w czasie krucjaty do ziemi swietej. O ile dobrze pamietam obrona Polskich inetresow za granica zajmuja sie juz dosyc duze i szanowane organizacje o nieco bardziej powiedzmy scentralizowanych pogladach - jak chodzby Zjednoczenie Polskie w Wielkiej Brytanii. Nie bede juz wspominal o polskich instytucjach jak chocby Rzecznik Praw Obywatelskich RP.

Szczerze Panu powiem ze wydaje mi sie ze stara sei Pan wyplynac na fali ostatnich doniesien prasowych i znalazl Pan sobie bardzo intratny i ciekawy pomysl na business. Czemu akurat mieszkajac w Chicago wziales sie Pan za obrone biednych uciesnionych istotek ktore siedza u Jej Krolewskiej Mosci. Co Panu wogole do nas bo juz zupelnie tego nie rozumiem. cenzura zupelnie od Panskich skrajnie prawicowych, nacjonalistycznych i imperialistycznych pogladow prosze mi powiedziec skad sie wzielo Panskie zainetersowanie nasza gromadka....

Ja rozumiem ze kazdy narod ucisniony poszukuje nowego Mesjasza ktory go wyprowadzi do ziemi swietej jednakze z wypowiedzi wiekszosci osob na tym forum odebralem jasny przekaz ze tutaj nikt nowego Chrystusa nie poszukuje. Nikt nie jest ciemiezony, nie czuje sie ponizany, bity. Przypadki o ktorych Pan pisze sa marginalne - nawet gdyby zdazal sie jeden przypadek dziennie pobicia na tle narodowosciowym - a to sa ciagle spekulacje i nie potwierdzone plotki - majac w roku 365 dni mamy 365 ofiar. Biorac pod uwage ze polakow jest w UK conajmniej million liczba ta i tak jest znacznie ponizej bledu statystrycznego takze o zadnej przemocy na tle narodowosciowym mowic tutaj niemozna.

Zyczylbym Panu powodzenia w panskiej krucjacie lecz niestety tego nie zrobie gdyz Panskie argumenty wydaja mi sie po prostu smieszne. Uporczywie wraca Pan do historii Polski z czasu zaborow i 2giej wojny swiatowej co przy biezacej swiatowej sytuacji ekonomiczno-politycznej wydajhe mi sie po prostu smieszne.

Pozdrawiam Serdecznie
Max

PS
"Człowiek dopiero wtedy jest w pełni szczęśliwy, gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać. Władza imponuje tylko małym ludziom, którzy jej pragną, by nadrobić w ten sposób swoją małość. Człowiek naprawdę wielki, nawet gdy włada, jest służebnikiem."

Kardynal Stefan Wyszynski - Prymas Polski
Ostatnio zmieniony przez Maximus 13-07-2009, 19:42, w całości zmieniany 1 raz  

polishaction
porucznik

Wysłany: 13-07-2009, 15:29   

Cytat:
Szanowny Panie SS
wydaje mi sie ze troche za bardzo Pan panikuje i histeryzuje.

Pisze pan do wlasciciela domeny!!! Autorem wypowiediz jest zupelnie inna osoba!!! :) )))

Cytat:
Uporczywie wraca Pan do historii Polski z czasu zaborow i 2giej wojny swiatowej co przy biezacej swiatowej sytuacji ekonomiczno-politycznej wydajhe mi sie po prostu smieszne.

To byly naprawde smieszne czasy!!! histroia lubi sie wpotarzac i obym nie byl prorokiem!!! kolejny ignorant faktow. to ile musi bys pobitych, trupow aby uznac to za fakt niepokojacy?
moje oburzenie bierze sie stad, ze to nie sa tylko prasowe ataki na polskke, jej obywateli i kulture. To sa pobicia i zabojstwa!!! ludzie!!
Ostatnio zmieniony przez polishaction 13-07-2009, 15:30, w całości zmieniany 1 raz  

Maximus 
porucznik

Twoje miasto w Polsce :: WielkA-WiochA
Wysłany: 13-07-2009, 15:43   

W takim razie Panie PA.
Czemu panskie oburzenie narodzilo sie wlasnie teraz.
Na fali doniesien prasowych....

Czemu nie odpowiedzial Pan na moje inne pytania czyzby byly az tak niewygodne?
Podstawowe - czemu bedac w USA i znajac sytuacje Polskich imigrantow z gonca, onetu czy innych bzdor bierze sie Pan za nasza "obrone".
Prosze przyjechac do UK - pomieszkac 10 lat. stac sie wiarygodnym i wtedy nam "pomagac".
A najlepiej poczekac zebysmy poprosili o ta pomoc.

Jak widze Panstwa strona ma 8 uzytkownikow, zadnych tematow na forum, doskonale widoczny przysick "Donacje" (hmmm......) i pare przeklejonych artykolow z innych portali...

Co tylko potwierdza moja teze ze swoim swietym oburzeniem probuje Pan zarobic troche grosza. Jest to tylko strasznie przykre ze bazujac na cudzym nieszczesciu i sztucznie podsycanym strachu ciagle sie probuje zarobic - wszystkich innych uczciwie zarabiajacych polakow obzucajac epitetami....

Bardzo prosze NIE WYSTEPOWAC W MOIM IMIENIU NIGDZIE I NIGDY!!!!!!!!!
Mam nadzieje ze Panstwa inicjatywa skonczy sie fiaskiem i wasze postulaty nigdy nie zostana opublikowane tudziez przedstawione szerszemu gremium. A tym bardziej nie przedostana sie do Brytyjskich mediow bo chyba spalilbym sie ze wstydu. Mam cicha nadzieje ze jak przyszliscie jako populisci na fali doniesien prasowych to na niej odplyniecie - im szybciej tym lepiej.

Prosze zajac sie swoim stadkiem w USA a nasz biedne duszyczki zostawic na lasce Jej Krolewskiej Mosci, Zjednoczenia Polskiego w UK, Home office i Rzecznika Praw Obywatelskich - oni wiedza co robia.... A jak nic nie robia to przynajmniej nie szkodza...

Pozdrawiam
Max
Ostatnio zmieniony przez Maximus 13-07-2009, 15:46, w całości zmieniany 1 raz  

sebas 
pułkownik

Wysłany: 13-07-2009, 16:18   

Ktos kiedys, dawno temu, na tym forum uzyl fajnego cytatu, nie pamietam kto i dlaczego ale wazne jest znaczenie - "nie dyskutuj z idiota, po najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu, a pozniej pokona doswiadczeniem".

Jaskrawy przyklad idioty gluchego na argumenty daje nam pan z polishaction, ktory ignoruje uporczywie zarzuty i probuje, lapac z slowka forumowiczow jak naprzyklad ondansetrona, gdzie z drobnych niescislosci, robi zaraz pseudologiczna dyskusje, ktora ma na celu osmiesznie oponenta. Typowy populista z mentalnoscia zapchajdziury, ktory nie mogac wcisnac juz komus palucha w oko albo w ucho, jeszcze na sile probuje wepchnac go w d..pe.

Co do Aberden i ataku na polaka to chialbym zauwazyc, ze w takiim brukowcu jak goniec, nie widza specjalnej roznicy miedzy rasizem, a ksenofobia. Rasistowski atak na polaka? Polaka zaatakowali biali szkoci, no chyba ze szkoci sa murzynami, no bo polak chyba nie. Dla ludzi ktorzy pisza takie notki najwyrazniej nie ma znaczenia co pisza, tak samo jak dla polisz akszon. Liczy sie tylko sensacja. Ataki w Aberden juz sie zdarzaly i zdarzac beda. Z tego co wiem to jest tam kilka tysiecy polakow i 3 przypadki w ciagu ostatnich lat to drobny incydent. Chalbym zwrocic uwage, ze w polsce zabil sie chlopak skaczc do wody na glowke, jak rozniez zginelo kilku pijanych wedkarzy... potopili sie. Uczijmy to minuta ciszy...
Ostatnio zmieniony przez sebas 13-07-2009, 16:19, w całości zmieniany 1 raz  

ondansetron 
pułkownik

Wysłany: 13-07-2009, 16:20   

polishaction napisał/a:
Cytat:
Przepraszam polishaction, ale normalni i zdoworozsadkowi ludzie nie beda traktowali cie powaznie a jak oszoloma.

Wy nie dyskutujecie z faktami, tylko aby bronic swoich tez idziedzie w didaskalia!!! a to forma wam nie pasuje, a to cos innego :) ) az sie w czworakach lub concentration camps obudzicie. I pewnie wtedy jeszcze stwierdzisz, ze moglo byc gorzej. Z takiego typu myslenia brali sie Polscy co podpisywali volkslista. Macie mala obowiazki, male idealy i male zadania realizujecie. Tylko nie rozumiem skad ten atak

Mi forma emigracji pasuje jak najbardziej, gdyby nie pasowala nie podejmowalbym ryzyka zetkniecia sie z ksenofobia, ktora nota bene wystepuje znacznie czesciej w Polsce.
O jakim mysleniu piszesz? O traktowaniu ludzi z paranoja na dystans?
Co masz na mysli piszac - male obowiazki, male idealy i male zadania? Jakie obowiazki rezydenta UK, jakie idealy i jakie zadania sa duze? Skad w ogole wiesz jakie sa moje idealy i zadania?

Cytat:
Cytat:

W ostatnio sobote dyskutowalem z przyjaciolmi i znajomymi na temat twojej akcji i sposobu w jaki ja prezentujesz.

Cytat:
Wszyscy zgodnie stwierdzili, ze czuja sie obcy na emigracji (ale to zdaje sie naturalne), sa przypadki, gdy ludzie sa nastawieni negatywnie, ale biorac pod uwage calkowity balans zyje sie i rozwija tutaj odrobine lepiej niz w kraju matczystym.

To przykre - wam chodzi tylko o dobra materialne!!! Wiec pewnie pojdziecie i do piekla by zarobic! Jak szmalcownicy podczas II wojny swiatowej? Co jest naturalne? Dla mnie nie jest naturalne godzic sie na szykany. Dziwi mnie wasza obrona nekania Polakow! Tak was wytresowano w biczowaniu swego ducha i ciala? Nie umiecie prosto powiedziec, boli na stakie traktowanie i cos z tym trzeba robic. Moze nalezy obudzic wlasna dume i zbudowac mechanizmy ochronne?

Oczywiscie, ze nie chodzi tylko o wartosci materialne - kutura zycia jest inna, podejscie do ludzi jest inne, mentalnosc jest inna itp itd. Nie pisze, ze lepsze, tylko inne, ale na bilansie wychodzi pozytywniej w UK niz w Polsce. Inaczej nie myslalbym sie wyprowadzac.
A pieklo nawiasem jest przedmiotem wiary, wiec pojda do niego tylko ci, ktorzy w nie wierza :)
Byc emigrantem oznacza byc obcym, czyz nie? To jest zupelnie naturalne.
Jakie traktowanie mnie ma bolec? Wymien mi przynajmniej pare traktowac ogolnobrytyjskich, ktore traktuja mnie i moich rodakow zle. Nie mowie o aktach chuliganstwa czy ksenofobii, bo z tym spotkasz sie wszedzie.

Cytat:
Cytat:

Znane sa nam przypadki atakow na znajomych na tle narodowosciowym, ale w sumie sa one wynikiem nie antyplonizmu, ale generalnej ksenofobii poszczegolnych jednostek.

I tak przez pojecie ogolne wytlumaczylas pojecie szczegolowe! To tak jak radosc z tego powodu, ze jak masz raka to przynajemniej grypa cie nie dopadnie! Przeciez to oczywiste ze Polak to obcy!

A nie? Polak, Niemiec, Francuz czy Belg w UK jest kims obcym. Dopiero od paru lat mamy otwarte granice i minie jeszcze kolejne 100 lat zanim ludzie beda sie czuli Europejczykami, a nie Brytyjczykami, Polakami itp itd. Wiem - dla ciebie jest to kompletnie nie do przyjecia, gdyz za bardzo sie zakorzeniles w szowinizmie narodowosciowym i miast zajmowac sie generalnie zjawiskiem ksenofobii, walisz z grubej rury w anytpoloniz powiekszajac jeszcze ksenofobie i roznice kulturowe.
Antypolizm jest szczegolnym przypadkiem ksenofobii, ale tobie chyba nie ma sensu tlumaczyc, ze moga byc przypadki generalnej ksenofobii, gdzie narodowosc polska nie ma kompletnie znaczenia i moga byc szczegolne przypadki nienawisci wedle Polakow i Polek. Jednak jak rozumiem, dla ciebie nie ma takiego rozroznienia. Nie wazne czy na tle narodowsciowym czy nie, zaatakowany Polak/ka = antypolizm.

Cytat:
Cytat:
W Norwich mamy Polakow i Polki takze w policji, bankach, tlumaczki, w urzedzie miasta ... wszedzie :) zatem staramy sie byc sobie przyjazni, gdyz wiadomo, iz nie wszyscy Polacy i Polki maja 'Proficiency English' i czasem jest latwiej sie porozumiec w jezyku matczystym.

Podczas zaborow mielismy nawet polskich generalow!!! W ogole nie rozumiesz istoty zjawiaska! Czy polskim policjantem w UK tlumaczysz prawo anglikow czy irlndczykow do zabicia innego polaka?

Nie ma prawa do zabijania ludzi- o czym ty piszesz??? Niezaleznie od ich narodowsci. Kazde tego typu przypadki sa traktowane jak przestepstwo. Czy sprawy pobic, czy nawet morderstw Polakow/Polek sa traktowanie innaczej przez prawo brytyjskie niz w przypadku Brytyjczykow/jek?

Cytat:
Cytat:
Nawet sobie dziala spokojna, czasem wrecz senna :) audycja polska w lokalnym radiu.
Nie wiem czy jest tutaj potrzeba na bialo-czerwone akcje z orlami i zdjeciami pomordowanych Polakow i Polek przez szowinistycznych Brytyjczykow...

Powiedz czego zatem tam potrzbeujecie? pieniedzy, lasek, fur, komor (byle nie gazowych) i ... spokoju? Pytam a co jak ty staniesz sie ofiara? lub ktos z twoich bliskich?

Ja mam spokoj i szczescie, pieniadze i rzeczy materialne sa sprawa drugoplanowa. NIe ma dla mnie znaczenie GDZIE mieszkam, tylko z kim i jak.
Jesli cos sie stanie ze mna albo komus z moich bliskich, to zrobie to samo co kazdy myslacy czlowiek by zrobil - zawiadomil policje, ewentualnie wszczal sprawe przeciw napastnikowi. Coz innego mialbym zrobic? Pochod zorganizowac? Stosy ustawiac i palic zlych brytyjczykow?
Cytat:

Podejrzewam, ze chcecie zyc na skroty, czyli latwo lekko i przyjemnie, a tymczasem inni sasiedzi dzialaja zapedzaajc was w kat egzystencji. Dodwodem na to jest wysoki odsetek polskich studentow wykonujacych proste zawody.

Co dla ciebie jest zyciem na skroty? Czy wykonujac ten sam zawod jak w Polsce, ktory nie jest wcale latwy i przyjemny ide na skroty? Czy moi znajomi po skonczonych 5-6 letnich studiach pracujacy w swoim zawodzie ida na skroty?

Cytat:
A najgorsze jest to ze jeszcze tlumaczycie sobie, ze tak jest dobrze! Kiedys na polskiej scianie placzu w chicago spotkalem studenta prawa z polski i pytam go co on tu robi czy nie rozumie ze to troszke koniczny obrazek. i niby trafnie mi odpowiedzial, - a gdzie ja zarobie w polsce 400 zl dziennie. ale pozniej poznalismy sie lepiej. doradzilem mu zeby poszedl do kancelarii prawniczych i zapytal o praktyki, ze chcialby pisac magsiterium z prawa anglosaskiego. i wiecie co dzis prowadzi kancelarie jako oddzial amerykanskiej w warszawie i ma 120 dolarow na godzine a nie na dzien!

Lol... ale mi przypadek... sa ludzie mniej i bardziej zaradni, mniej i bardziej wierzacy w swoje zdolnosci i tyle. I co niby ten przypadek ma dowodzic innego? To, ze niektorzy ludzie z Polski (Polska sie pisze z duzej litery, tak na marginesie panie szowinisto narodowosciowy!!) nie potrafia sie odnalezc na emigracji w tym w czym sa dobrzy i podejmuja mniej wymajaca prace? Bzdet jakich dawno nie slyszalem. Owszem sa i tacy ludzie, ale to nie jest cala populacje polskiej emigracji!
Cytat:

nowoczesnosc i modernizacja jest pod reka, tylko zreZygnujcie z tych marnych tlumaczen - podejmicie akcje!!!

Jaka akcje?

Cytat:
Cytat:
Czy ludzie zyja jak niewolnicy? Wedle tego co piszesz wynika jakoby KAZDY emigrant byl niewolnikiem w obcym kraju, ale czy tak jest?

To systemowy typ niewolnictwa. W polakach rozbudzono zmysl konsumencki, natomiast polacy nie ucza sie wartosci wyzszych, jak: dzialania zespolowego potrzebnego w polityce, przedsiebiorczosci i wielu innych.

No to chyba cos ci sie pomieszalo - wlasnie tutaj ludzie z Polski zaczynaja sie uczyc pracowanie w zespole, prawidlowej ekonomii a nie kombinactwa i chodzenia na skroty.
A polityka to nie kazdy musi i chce sie zajmowac.

Cytat:
Z wypowiedzi oponentow to wynika, ze wy pragniecie ejdynie spokoju i miec pelny zoladek a dalej niech sie dzieje co chce. Nawet nie macie odrobimy zyczliwego stosunku do ojczyzny!!!

Tak? Nie zauwazylem. Gdyby bylo wszystkim emigrantom to wszytsko tak obojetne, to czy ktokolwiek by sie kwapil chodzic do wyborow na samorzady lokalne, do wyborow parlament UE, czy nawet polskich wyborow parlamentarnych?

Cytat:
Cytat:

Jak dla mnie trzeba walczyc ze stereotypami a nie je podkrecac...

Podaj przyklady gdzie podsycam stereotypy?Tylko podaje zrodla do opisow zdarzen negatywnych wzgledem Polakow! oraz ich spektakularnych sukcesow. Jakie stereotypy???? Czy sugerujac mechanizm ochronny wrecz oskarzajacy innych o nieuczciwosc podsycam stereotyp? zastanow sie. to ty broniac komformizmu polakow na emigracji podtrzymujesz stereotyp. poza tym nawet polskie pijanstwo czy krzykliwosc nie moga byc powodem bo atakow nienawisci na nas!!
Podaj metode tej walkie ze stereotypami, ale najpierw je wymien!

Zdziwie cie - moze masz racje, moze faktycznie starasz sie tylko podawac pewne mechanizmy obronne a nie podsycyac stereotypy i twoje pobudki sa dobre.
Moze i czesc Polakow/lek jest konformistyczna, ale co w tym zlego? Coz zlego w tym, ze ktos chce sobie spokojnie zyc? Nie wszyscy sa stworzeni do polityki i walki z wiatrakami. Niech ci co sie tym ekscytuja walcza w slusznej sprawie i tyle. W wielu mniejszosciach znajduja sie aktywisci, konformisci i ludzi co maja na wszystko wytegowane. Ale tak tez jest w wiekszych spolecznosciach.
Powiem inaczej - kazdy kto dokonuje rzeczy zabronionych prawem powinien byc z tego rozliczony. Jesli bedzie grupa Polakow/lek awanturujacych sie w pubie, klubie, domu po tym, iz sobie za duzo popili i zaczeli sie awanturowac zasluguje na reakcje. Nie mozesz nazwac takiego zachowania antypolizmem, jesli angielska sasiadka zadzwoni na policje, bo sie polscy sasiedzi awanturowali po pijaku. Niestety jesli sytuacja bedzie sie powtarzac pani sasiadka dokona generalizacji - wszyscy Polacy/ki to pijaki i awanturnicy (tak sie ksztaltuje stereotyp). Oczywiscie nie wszyscy Polacy/ki, to pijaki i awanturnicy, wiec uogolnienie jest niesprawiedliwe wedle tych, ktorzy sa spokoni i nie pija. Jesli ta generalizacje bedzie przekazywala dalej swoim znajomym, rodzinie itp itd, to wtedy mamy do czynienia z klasycznym uprzedzeniem. Uprzedzenia sie charakteryzuja jeszcze tym, ze sa dosyc oporne na logiczna argumentacje. Zatem pani sasiadka bedzie faktycznie uprzedzona jesli spotkawszy mila sympatyczna pare z Polski, ktorzy nie pija i sie nie awanturuja, bedzie dalej podtrzymywala swoje stereotypowe zdanie miast stwierdzic, iz w rzeczywistosci Polacy/ki sa rozni, a akurat sasiedzi sie awanturuja i fakt urodzenia sie w Polsce nie ma z tym nic wspolnego.
Zatem - pijanstwo czy krzykliwosc Polakow/lek nie jest powodem do nienawisci, powodem sa szkodliwe stereotypy, ktore maja pejoratywny wydzwiek. Zeby walczyc z uprzedzeniami nalezy ukazywac roznorodnosc polskiej emigracji, pietnowac skandaliczne zachowania i promowac pozytywy.

sebas 
pułkownik

Wysłany: 13-07-2009, 16:36   

polishaction napisał/a:
Pisze pan do wlasciciela domeny!!! Autorem wypowiediz jest zupelnie inna osoba!!! :) )))
- alez nie ma w tym nic smiesznego, ze to wlasciel domeny. Moze powinienes ujawnic swoje personalia, zebysmy mogli sami ocenic kto tak ostro agitue z innego kontynetu. Pewnie to Stanislaw Tyminski :D

Cytat:
To byly naprawde smieszne czasy!!! histroia lubi sie wpotarzac i obym nie byl prorokiem!!! kolejny ignorant faktow. to ile musi bys pobitych, trupow aby uznac to za fakt niepokojacy?moje oburzenie bierze sie stad, ze to nie sa tylko prasowe ataki na polskke, jej obywateli i kulture. To sa pobicia i zabojstwa!!! ludzie!!
- nie ma nic smiesznego w historii polaki, kto tak mysli jest hiena i niewolnikiem amerykanow ale takie rzeczy moze mowic tylko prorok... na prozaku.

W Norwicz polacy ogolnie sie znaja, nie wszyscy razem ale bywja w roznych grupach, ktore spotykaja sie przy roznych okazjach. Jakbys nie zauwazyl, mamy storne internetowa i forum polakow w Norwcz. Jesli bedzie glosno o dyskryminacji, beda sie mnozyly incedenty zwiazane z niechecia do polakow, to napewno sami zdolamy sie zorganizowac, juz ty sie o to nie boj. Jak narazie nie ma po co, aranzowac jakis akcji prewencyjnych, bo niczego nieswiadomi brytyjczycy zaszufladkuja nas jak arabow czy pakistanczykow.
Nie masz pojecia jak tu ludzie zyja i szczerze powiedziawszy nie obchodza mnie losy poloni z szikago.

Chociaz mam dla ciebi ekawalek z szikago akszon http://www.youtube.com/watch?v=ZkGOiS75Lwk .... widac wyraznie, ze czesc z polakow zmieszala sie juz w pierwszym albo drugim pokoleniu, co jest dowodem na znakomita asymilacje polish-amerikan, co przeczy temu co mowiles wczesniej. Zreszta ty sa sobie zaprzeczasz.
Ostatnio zmieniony przez sebas 13-07-2009, 16:44, w całości zmieniany 2 razy  

Ferro 
Generał
ferro-webdesign.com

Wysłany: 13-07-2009, 16:45   

Ja powiem tak:

1) Pan Polish-Action ma troche racji, ale probuje ja przekazac sposobami malo dyplomatycznymi, wdajac sie w dyskusje z ludzmi, ktorzy w swojej frustracji i bezsilnosci cala dyskusje sprowadzaja do poziomu obrzucania sie epitetami (sebas).

2) Maximus - uzywanie danych osobowych swojego rozmowcy jest ciosem ponizej pasa. Jesli jednak chcesz ich uzywac, a uzyles ich w celu nie polegajacym na checi zastraszenia Polish-Action to powinienes sam sie przedstawic.

3) Donacje - to normalny element kazdej prywatnej strony. Osobiscie mam wrazenie, ze wspominanie o tym swiadczy, ze konkretne argumenty sie skonczyly. Donacje sa niezbedne ze wzgledu na koszta zwiazane z serwerem na ktorym jest strona. O ile obecnie te koszta sa minimalne, tak ze wzrostem liczby uzytkownikow beda rosly.

4) Przyznaje racje polish-action pod pewnymi wzgledami. O ile Polacy wsrod siebie maja opinie zaradnych i pomyslowych, tak z zewnatrz wyglada to troche inaczej, a juz zupelnie odwrotnie jest na emigracji. Wielu naszych 'zaradnych' to nieudolne mazgaje, ktore czesto nie potrafia same zalatwic podstawowych spraw, jak np. przeczytanie listu albo zalatwienie spraw w banku. Ostatnio widzialem przypadek, gdy 8-letnia dziewczynka robila za tlumacza swojemu 35-letniemu tatusiowi w banku. Czy to jest normalne?

Wsrod wspolczesnej emigracji nie ma zadnych struktur odpowiadajacych za jednosc czy wspolprace.

Z jednej strony - narazamy sie przez to na bezkarne ataki na tle narodowosciowym. Trzeba tutaj pamietac, ze ataki te sa najczesciej dzielem nacpanej, niedomytej, bezmyslnej angielskiej biedoty z mieszkan socjalnych, ktora musi jakos wyladowac swoja frustracje, spowodowana faktem, ze nie moga ze swoimi skonczonymi trzema miesiacami szkoly sredniej pracy jako managerowie znalezc. Znudza sie tak szybko jak tylko pojawi sie nowy odcinek The Jeremy Kyle Show w telewizji (to taki nasz odpowiednik Jerry'ego Springera) albo kolejna seria Big Brothera.

Z drugiej strony - byc moze jestesmy na tyle dobrze zintegrowani z europa, ze nie potrzebujemy tworzyc zadnych stowarzyszen? Byc moze czujemy sie na tyle bezpiecznie, ze nie potrzeba nam zadnych 'plecow' w postaci ogranizacji rzucajacej na lewo i prawo pozwami o rasizm i dyskryminacje?

Wnioski chyba kazdy bedzie mogl wyciagnac sam.

polishaction
porucznik

Wysłany: 13-07-2009, 16:47   

Cytat:

Czemu panskie oburzenie narodzilo sie wlasnie teraz.
Na fali doniesien prasowych....

Czemu nie odpowiedzial Pan na moje inne pytania czyzby byly az tak niewygodne?
Podstawowe - czemu bedac w USA i znajac sytuacje Polskich imigrantow z gonca, onetu czy innych bzdor bierze sie Pan za nasza "obrone".

Ja juz nie bardzo rozumeim wasza logike! jedni mowia ze ide w skrajnosc, a inni dlczego akurat teraz i dlaczego na podstawie prasowych doneisien? to co mialem glosic antypolonizm wyimaginowany? gdy nie ma problemow to o tym nie mowie!!! zwyczajnie po doniesieniach prasowych i znajomych oraz lekturze publicystow doszedlem do wniosku, ze zaczyna sie dziac cos zlego. Rosja obarcza nas o rozpetanie II wojny swiatowej, niemcy twierdza, ze mysmy ich wypedzili z zachodniech ziem odzyskanych, zydzi ze jestesmy wspolpdpowiedzialni za holocaust, podobnie amerykanie, a anglicy i irlandczycy zaczynaja nas mordowac!!!
Jak mozna obojetnie przejsc kolo takich faktow?????

Cytat:
Prosze przyjechac do UK - pomieszkac 10 lat. stac sie wiarygodnym i wtedy nam "pomagac".
A najlepiej poczekac zebysmy poprosili o ta pomoc.

jak wiesz chodzi tylko o akacje informacyjne!! nikt cie nie przymusza do pomocy lub prosby o pomoc.

Cytat:
Jak widze Panstwa strona ma 8 uzytkownikow, zadnych tematow na forum, doskonale widoczny przysick "Donacje" (hmmm......) i pare przeklejonych artykolow z innych portali...

i po kilku tygodniach dzialanosci to malo? i kilkanascie tysiecy odwiedzajacych!!!

Cytat:

Bardzo prosze NIE WYSTEPOWAC W MOIM IMIENIU NIGDZIE I NIGDY!!!!!!!!!

A skad mysl, ze chcialktokolwiek w twoim imieniu wystepowac!! Po pierwsze nie szkodz!!!

Cytat:

A tym bardziej nie przedostana sie do Brytyjskich mediow bo chyba spalilbym sie ze wstydu.

A ze bija i zabijaja Polakow - nie wstyd ci? i o tym donosi BBC!!!
Cytat:

Prosze zajac sie swoim stadkiem w USA a nasz biedne duszyczki zostawic na lasce Jej Krolewskiej Mosci, Zjednoczenia Polskiego w UK, Home office i Rzecznika Praw Obywatelskich

Taka to wiedza, ze zdarzenia sie nasilaja! i organzacje nacjonalistyczne oficjalnie kieruja pogrozki do ciebie!

polishaction
porucznik

Wysłany: 13-07-2009, 16:48   

Cytat:

Co do Aberden i ataku na polaka to chialbym zauwazyc, ze w takiim brukowcu jak goniec, nie widza specjalnej roznicy miedzy rasizem, a ksenofobia. Rasistowski atak na polaka?

Tyle ze iformacje opublikowalo BBC!!!!!!

sebas 
pułkownik

Wysłany: 13-07-2009, 16:50   

polishaction napisał/a:
Podaj przyklady gdzie podsycam stereotypy?
- ja ci podam:

polishaction napisał/a:
polakach rozbudzono zmysl konsumencki, natomiast polacy nie ucza sie wartosci wyzszych, jak: dzialania zespolowego potrzebnego w polityce, przedsiebiorczosci i wielu innych.
, ponadto polacy to hieny, jaskiniowcy, mentalnosc dzikich, mysla jak kobiety, chamy, pijaki, niewolnicy, materialisci i nie wiem ile jescze znalazl bym tego w twoich postach. Uzywasz samych stereotypow, co plasuje cie na podium obok populistow lepperow i wszechpolkakow gierychow.

sebas 
pułkownik

Wysłany: 13-07-2009, 16:54   

polishaction napisał/a:
Cytat:

Co do Aberden i ataku na polaka to chialbym zauwazyc, ze w takiim brukowcu jak goniec, nie widza specjalnej roznicy miedzy rasizem, a ksenofobia. Rasistowski atak na polaka?

Tyle ze iformacje opublikowalo BBC!!!!!!
- ale czlowiek ktoremu zalezy na prawdzie powinein takie rzeczy skorygowac, a nie powtarzac bez zrozumienia, bo swiadczy to o tym jaki jest poziom jego wiedzy i jakie to w olgoe ma znaczenie dla niego.

bonzay
plutonowy

Wysłany: 13-07-2009, 16:55   

pozwólcie, że dołącze się do waszej dyskusji. pobieżnie czytam wasze wypowiedzi, bo szkoda mi czasu na analizowanie każdego zdania. ale prosze wy dalej wyciagajcie co mozecie i interpretujcie na swój sposób. absolutnie nie krytykuje tego tematu. każdy ma prawo do swojego zdaania. z mojej strony, skromnej osoby, moge tylko powiedziec, ze ja nie przyłacze sie do zadnych polish action. jest to występowanie przeciwko innym narodom, ale wciąż ludziom. w samej polsce jest mnóstwo ataków polaka na polaka. czy powinnismy utworzyć jakis action w tym kierunku? pytam! polak widzi tylko swoja krzywde. a jaka my polacy wyrzadzamy krzywde innym? anglikom, murzynom arabom? czy polacy nie atakuja ich? czy moze w ramach odwetu powinnismy za kazdy mord na polaku zabijac obcokrajowca? prawda jest ze ciezko liczyc na drugiego polaka. nieraz obcy bardziej pomoze niz swoj. i zapewne wiekszosc z was sie z tym spotkala. wiec prosze nie wyzywajcie sie jeden na drugiego. nie ma sensu

polishaction
porucznik

Wysłany: 13-07-2009, 16:56   

Cytat:
Wymien mi przynajmniej pare traktowac ogolnobrytyjskich, ktore traktuja mnie i moich rodakow zle. Nie mowie o aktach chuliganstwa czy ksenofobii, bo z tym spotkasz sie wszedzie.

Jak wykluczysz akty chuliganskie, ksenfobie i agresje to rzeczywiscie trudno wskazac!!!! co za agrument :) ))) rozbawiles mnie!

Cytat:
Polak, Niemiec, Francuz czy Belg w UK jest kims obcym.

Czy w ostich kilku tygoniach zabito przynajmniej dwoch Niemcow, Belgow z powodo narodowosciowych? Jezeli tak powiem ze to norma i nie bede agitowal!

Cytat:

Nie wazne czy na tle narodowsciowym czy nie, zaatakowany Polak/ka = antypolizm.

Tak - nie wazne!!! Po to inicjuje akcje bysmy roznymi metodami zwalczyli antypolonizm, aby nas samych i nasze dzieci nie spotykalo takie ponizenie!

Cytat:

Nie ma prawa do zabijania ludzi- o czym ty piszesz??? Niezaleznie od ich narodowsci.

To dlaczego tlumaczyes ze to ja przesadzam!!!! skoro juz nie tlyko szmatlawce polonijne pisza o tym tylko BBC etc

Cytat:
moze faktycznie starasz sie tylko podawac pewne mechanizmy obronne a nie podsycyac stereotypy i twoje pobudki sa dobre.

Dziekuje!!!

polishaction
porucznik

Wysłany: 13-07-2009, 16:59   

Cytat:
Uzywasz samych stereotypow, co plasuje cie na podium obok populistow lepperow i wszechpolkakow gierychow.

To musze ich poznac, bo to fajne chlopaki musz abyc!!!

polishaction
porucznik

Wysłany: 13-07-2009, 17:03   

Ferro napisał/a:
Ja powiem tak:

1) Pan Polish-Action ma troche racji, ale probuje ja przekazac sposobami malo dyplomatycznymi, wdajac sie w dyskusje z ludzmi, ktorzy w swojej frustracji i bezsilnosci cala dyskusje sprowadzaja do poziomu obrzucania sie epitetami (sebas).

2) Maximus - uzywanie danych osobowych swojego rozmowcy jest ciosem ponizej pasa. Jesli jednak chcesz ich uzywac, a uzyles ich w celu nie polegajacym na checi zastraszenia Polish-Action to powinienes sam sie przedstawic.

3) Donacje - to normalny element kazdej prywatnej strony. Osobiscie mam wrazenie, ze wspominanie o tym swiadczy, ze konkretne argumenty sie skonczyly. Donacje sa niezbedne ze wzgledu na koszta zwiazane z serwerem na ktorym jest strona. O ile obecnie te koszta sa minimalne, tak ze wzrostem liczby uzytkownikow beda rosly.

4) Przyznaje racje polish-action pod pewnymi wzgledami. O ile Polacy wsrod siebie maja opinie zaradnych i pomyslowych, tak z zewnatrz wyglada to troche inaczej, a juz zupelnie odwrotnie jest na emigracji. Wielu naszych 'zaradnych' to nieudolne mazgaje, ktore czesto nie potrafia same zalatwic podstawowych spraw, jak np. przeczytanie listu albo zalatwienie spraw w banku. Ostatnio widzialem przypadek, gdy 8-letnia dziewczynka robila za tlumacza swojemu 35-letniemu tatusiowi w banku. Czy to jest normalne?

Wsrod wspolczesnej emigracji nie ma zadnych struktur odpowiadajacych za jednosc czy wspolprace.

Z jednej strony - narazamy sie przez to na bezkarne ataki na tle narodowosciowym. Trzeba tutaj pamietac, ze ataki te sa najczesciej dzielem nacpanej, niedomytej, bezmyslnej angielskiej biedoty z mieszkan socjalnych, ktora musi jakos wyladowac swoja frustracje, spowodowana faktem, ze nie moga ze swoimi skonczonymi trzema miesiacami szkoly sredniej pracy jako managerowie znalezc. Znudza sie tak szybko jak tylko pojawi sie nowy odcinek The Jeremy Kyle Show w telewizji (to taki nasz odpowiednik Jerry'ego Springera) albo kolejna seria Big Brothera.

Z drugiej strony - byc moze jestesmy na tyle dobrze zintegrowani z europa, ze nie potrzebujemy tworzyc zadnych stowarzyszen? Byc moze czujemy sie na tyle bezpiecznie, ze nie potrzeba nam zadnych 'plecow' w postaci ogranizacji rzucajacej na lewo i prawo pozwami o rasizm i dyskryminacje?

Wnioski chyba kazdy bedzie mogl wyciagnac sam.

Przegapilem cie!!! Dziekuje!! Cos rusza :) )) Poza tym dyskutujmy, dajcie jakies pomysly!!! A ni tylko atak!! Ja uwazam, ze mamy duzo do zrobienia, ale tez dlaczeog tka latwo dajemy soba pomiatac???

sebas 
pułkownik

Wysłany: 13-07-2009, 17:05   

Ferro napisał/a:
Ja powiem tak:

Chialbym zauwazyc Ferro, ze sam zaczales ta dyskusje od epitetow, a teraz nagle zmieniasz front, ciewawe co cie tak odmienilo. Jedne z gorszych epitetow o polakach mozna na tym forum uslyszec od ciebie. Jakbys nie zauwazyl polisz akszon zaczal od epitetow w jednym z pierwszych z postow. W momencie gdy ktos mi mowi, ze tylko czeka zeby mi ktos dokopal, za to ze jestem z polakiem, poniewaz calkowicie sie z nim nie zgadzam, zebym szedl do diabla, no to sory stary ale dyskusja doprowadzona do takiego poziomu, staje sie zwykla pyskowa, tym bardziej, jak sie ignoruje podstawowe argumenty i powtarza to samo zaprzeczajac niejednokrotnie samemu sobie.

Nie nazwalbym tego co mowie bezsilnoscia czy frustracja, no chyba ze frustracja mnie dopada jak widze, ze kolejna osoba o polskej narodowosci, biaraca sie za sprawy polakow, charakteryzuje sie ksenofobia, seksizmem, rasizmem, jest dodatkowo katolem i praktycznie oprocz gniewu, dramatyzmu i krzyku nic soba nie reprezentuje. Dosyc mam takich ludzi z polskiej polityki, ktorzy nic nie robia oprocz poruty i napychania kieszni, to jeszcze musza mnie dopasc na emigracji.
Ostatnio zmieniony przez sebas 13-07-2009, 17:08, w całości zmieniany 1 raz  

polishaction
porucznik

Wysłany: 13-07-2009, 17:05   

Cytat:

Maximus, Maximus,
Usun to imie i nazwisko z twojego postu!!!
Ostatnio zmieniony przez polishaction 13-07-2009, 17:25, w całości zmieniany 1 raz  

polishaction
porucznik

Wysłany: 13-07-2009, 17:09   

Cytat:
W momencie gdy ktos mi mowi, ze tylko czeka zeby mi ktos dokopal, za to ze jestem z polakiem, poniewaz calkowicie sie z nim nie zgadzam,

Ale to nie sfera zdogy czy niezgody - to juz niestety sfera faktu!!! Bija, zabijaja u was - i obrazaja u nas!!!

Cytat:

Nie nazwalbym tego co mowie bezsilnoscia czy frustracja, no chyba ze frustracja mnie dopada jak widze, ze kolejna osoba o polskej narodowosci, biaraca sie za sprawy polakow, charakteryzuje sie ksenofobia, seksizmem, rasizmem,

Cos ci zmysly miesza - zwykle pan Bog to robi!!! Chyba miales na mysli ANTY: ksenofobia, seksizmem, rasizmem

sebas 
pułkownik

Wysłany: 13-07-2009, 17:16   

polishaction napisał/a:
Cytat:
W momencie gdy ktos mi mowi, ze tylko czeka zeby mi ktos dokopal, za to ze jestem z polakiem, poniewaz calkowicie sie z nim nie zgadzam,

Ale to nie sfera zdogy czy niezgody - to juz niestety sfera faktu!!! Bija, zabijaja u was - i obrazaja u nas!!!

Cytat:

Nie nazwalbym tego co mowie bezsilnoscia czy frustracja, no chyba ze frustracja mnie dopada jak widze, ze kolejna osoba o polskej narodowosci, biaraca sie za sprawy polakow, charakteryzuje sie ksenofobia, seksizmem, rasizmem,

Cos ci zmysly miesza - zwykle pan Bog to robi!!! Chyba miales na mysli ANTY: ksenofobia, seksizmem, rasizmem

Wiesz dobrze co mam na mysli i przestan odwracac kota ogonem. Denerwujace jest to twoje glupie niedowierzanie i niezroumienie podstawowych rzeczy.

polishaction
porucznik

Wysłany: 13-07-2009, 17:21   

Cytat:
Wiesz dobrze co mam na mysli i przestan odwracac kota ogonem. Denerwujace jest to twoje glupie niedowierzanie i niezroumienie podstawowych rzeczy.

Nie wiem co mas zna mysli! Jedyne co wiem to to, ze ciebie nie interesuje rozmowa o problemie tylko zeby mi dokopac! A argument ze chce zwalczac antypolonizm bo jestem polakiem, narodowosciowcem??? Albo zwlaczam rasizm bo jestem rasista??? szczerze nie miesci sie to w zadnej logice. no chyba ze jakiejs pokretnej!!!
Ostatnio zmieniony przez polishaction 13-07-2009, 17:23, w całości zmieniany 1 raz  

polishaction
porucznik

Wysłany: 13-07-2009, 17:32   

Cytat:
prawicowych, nacjonalistycznych i imperialistycznych pogladow prosze mi powiedziec skad sie wzielo Panskie zainetersowanie nasza gromadka....

Jest dla mnie ogromna duma: moje poglady prawicowe oraz zainteresowanie wlasna gromadka!!!!

Cytat:
Ja rozumiem ze kazdy narod ucisniony poszukuje nowego Mesjasza

Moze Bog da ze go znajdziemy!!! Bo go szczerze potrzebujemy.

Cytat:

Przypadki o ktorych Pan pisze sa marginalne - nawet gdyby zdazal sie jeden przypadek dziennie pobicia na tle narodowosciowym -

I nawet marginalne przypadki budza we mnie oburzenie!

Cytat:
a to sa ciagle spekulacje i nie potwierdzone plotki - majac w roku 365 dni mamy 365 ofiar. Biorac pod uwage ze polakow jest w UK conajmniej million liczba ta i tak jest znacznie ponizej bledu statystrycznego

A ty na oltarzy statystyki poswiecilbys swoja coreczke, brata, kolegę, zone, siebie??????

polishaction
porucznik

Wysłany: 13-07-2009, 17:34   

Cytat:

Chialbym zauwazyc Ferro, ze sam zaczales ta dyskusje od epitetow, a teraz nagle zmieniasz front, ciewawe co cie tak odmienilo.

Ferro mial odwage sie nawrocic. Madrosc, rozum i wspolczucie odmienilo mojego "kapiatna" jak w mafii wloskiej :) ))))

Ferro 
Generał
ferro-webdesign.com

Wysłany: 13-07-2009, 17:41   

Cytat:
Jedne z gorszych epitetow o polakach mozna na tym forum uslyszec od ciebie.

Roznica jest taka, ze ja okreslam jak to nazwales 'epitetami' ludzi, ktorzy sa grupa reprezentacyjna, odpowiedzialna za wyrabianie nam opinii jako prostakom, taniej sile roboczej, pazernej na pieniadze i nadzgodziny oraz nieznajacej jezyka.
Ty natomiast obrzucasz wyzwiskami swojego rozmowce. Jedyne co mi przychodzi do glowy jako powod to bezsilnosc.

Zmiana frontu - tak, ale tylko czesciowa. Nadal nie zgadzam sie z wieloma zagadnieniami prezentowanymi przez polish-action. Nadal uwazam, ze lamentuje i robi wielki halas, byle tylko przyciagnac do siebie jak najwiecej osob. Dziala na zasadzie podobnej jak brukowe gazety, prezentujace na swoich stronach wielkie naglowki typu 'NIESAMOWITE!', 'TRAGEDIA!', 'NIEBEZPIECZENSTWO!" itp. Nie 'zmienilem frontu' dlatego, ze polish-action mnie przekonal (zgaduje, ze tak wlasnie mysli), ale dlatego, ze pisze o czyms, co mimo ze okraszone litrami demagogii ma w sobie ziarno prawdy.

Generalnie zgadzam sie z tym co ktos powyzej napisal - wszelkie dzialania 'prewencyjne' w postaci formowania organizacji tropiacych i oskarzajacych kazdego mozliwego o rasizm i dyskruminacje nie sprawi, ze bedziemy bardziej lubiani i szanowani. Jedyny szacunek jaki sobie zyskamy to taki wynikajacy ze strachu i wart tyle, ze gdy tylko odwrocimy plecy to zostaniemy wyzwani od 'wschodnioeuropejskich pakoli'.

polishaction
porucznik

Wysłany: 13-07-2009, 17:46   

Cytat:
Nie 'zmienilem frontu' dlatego, ze polish-action mnie przekonal (zgaduje, ze tak wlasnie mysli),

PolishAction mysli mysli!!!!

Cytat:
Generalnie zgadzam sie z tym co ktos powyzej napisal - wszelkie dzialania 'prewencyjne' w postaci formowania organizacji tropiacych i oskarzajacych kazdego mozliwego o rasizm i dyskruminacje nie sprawi, ze bedziemy bardziej lubiani i szanowani. Jedyny szacunek jaki sobie zyskamy to taki wynikajacy ze strachu i wart tyle, ze gdy tylko odwrocimy plecy to zostaniemy wyzwani od 'wschodnioeuropejskich pakoli'.

Nie wiem co lepsze, tylko sygnalizuje problem! Tych co to zjawisko nie dotyczy, nie rusza, nie obchodzi niechaj sobie dalej zyja - oby w spokoju!!! A tym ktorzy chca zabrac glos, zauwazaja problem proponuje Polishaction.org
ps. wies zjak mozna sie zbawic: z milosci do Boga lub z bojazni przed kara Boza!!! Wiec reprezentuje podobne stanowisko. Albo zrobimy cos ze nas pokochaja, a na to jakos sie nie zanosi!!! Wiec moze by sie nas bali????

sebas 
pułkownik

Wysłany: 13-07-2009, 17:59   

polishaction napisał/a:
Nie wiem co mas zna mysli! Jedyne co wiem to to, ze ciebie nie interesuje rozmowa o problemie tylko zeby mi dokopac! A argument ze chce zwalczac antypolonizm bo jestem polakiem, narodowosciowcem??? Albo zwlaczam rasizm bo jestem rasista??? szczerze nie miesci sie to w zadnej logice. no chyba ze jakiejs pokretnej!!!

To jestes narodowosciowecem czy nie, jestes prawicowcem z ktrego postow wylewa sie jad. Troche sie uspokoiles po naszych protestach ale to nie zmienia faktu, ze jestes zwyklym demagogiem. Prosilbym cie rowniez, zebys nie uzywal moich zwortow przeciwko mnie.
Widac u ciebie pewne doswiadczenie polityczne w takich sprawach, co wyczulem do razu. Masz objawiawiona ideologie, szukasz tylko zeby sie wyladowac, myslisz stereotypami, nic sobie nie robisz z argumentow, jak rowniez z tego, ze czesto sie myslisz i zaprzeczasz sam sobie, Odkrewcasz kota ogonem, uzywajac argumentow oponentow, skierowanych do ciebie, przeciwko nim samym. Probujesz czepiac sie jakis nieistotnych rzeczy, zeby na sile wyjsc na swoje, uporczywie podkrecjac paranoje, ktora z duma prezentujesz na swojej stronie, gdzie masz kilka arykulow na krzyz, ktore to niby maja byc dowodem antypolonizmu i ktore zrownujesz z badaniami statystycznymi, ktorych nie bylo.

Tak Ferro ma racje, moj ton jest odpowiedzia na chamstwo wyzierajace z twoich postow jak rowniez jest to objaw bezsilnosci, bo z czysta demagoga wygrac sie nie da, jesli uzywa sie mozgu, zeby z nia polemizowac.

Mam nadzieje tylko, ze swoimi postami wyrobie ci negatywna opinie na tym forum, ktora chciaz w malym stopniu zasugeruja sie inni czytelnicy.
Ostatnio zmieniony przez sebas 13-07-2009, 18:14, w całości zmieniany 1 raz  

sebas 
pułkownik

Wysłany: 13-07-2009, 18:05   

polishaction napisał/a:
Albo zrobimy cos ze nas pokochaja, a na to jakos sie nie zanosi!!! Wiec moze by sie nas bali????
- to logika czlowieka prymitywnego, ktory nie powinein zabierac sie za takie przedsiewziecia. To rowniez, jezyk skrajnej polskiej prawicy niestety.

Mowisz jezykiem nienawisci, nam potrzebny jest jezyk integracji ale ty sie do tego nie nadajesz.

ondansetron 
pułkownik

Wysłany: 13-07-2009, 18:31   

polishaction napisał/a:
Cytat:
Wymien mi przynajmniej pare traktowac ogolnobrytyjskich, ktore traktuja mnie i moich rodakow zle. Nie mowie o aktach chuliganstwa czy ksenofobii, bo z tym spotkasz sie wszedzie.

Jak wykluczysz akty chuliganskie, ksenfobie i agresje to rzeczywiscie trudno wskazac!!!! co za agrument :) ))) rozbawiles mnie!

czyli nie potrafisz... jak dla mnie mamy do czynienia nie z antypolizmem zatem jako zjawiskiem o cechach uprzedzenia, a ze 'zwykla' ksenofobia czy aktami chuliganstwa.

Cytat:
Cytat:
Polak, Niemiec, Francuz czy Belg w UK jest kims obcym.

Czy w ostich kilku tygoniach zabito przynajmniej dwoch Niemcow, Belgow z powodo narodowosciowych? Jezeli tak powiem ze to norma i nie bede agitowal!

Moze nie w tej skali czasowej i nie tej liczebnosci, gdyz nie bierzesz pod uwage, iz polonia brytyjska jest duzo wieksza grupa emigracyjna niz francuska, niemiecka czy belgijska. W ciagu ostatnich paru lat byly morderstwa Niemcow, Francuzow czy Belgow. Nie dowodzi to jednak tla narodowosciowego. Polakow/Polek jest wiecej, a prawdopodobienstwo bycia ofiara atakow chuliganow pewnie jest takie same, zatem liczbowo pojawia sie wiecej doniesien o atakach na Polakow/ki niz Niemcow itp. Proponuje poobserwowac inne duze mniejszosci narodowe i porownac sobe statystyki.

Cytat:
Cytat:

Nie wazne czy na tle narodowsciowym czy nie, zaatakowany Polak/ka = antypolizm.

Tak - nie wazne!!! Po to inicjuje akcje bysmy roznymi metodami zwalczyli antypolonizm, aby nas samych i nasze dzieci nie spotykalo takie ponizenie!

Mam nadzieje, ze moje dzieci beda mialy podwojne obywatelstwo, albo nawet tylko brytyjskie i wtedy nie bedzie antypolonizmu ;)

Cytat:
Cytat:

Nie ma prawa do zabijania ludzi- o czym ty piszesz??? Niezaleznie od ich narodowsci.

To dlaczego tlumaczyes ze to ja przesadzam!!!! skoro juz nie tlyko szmatlawce polonijne pisza o tym tylko BBC etc

Przeczytaj jeszcze raz teks do ktorego napisalem ten komentarz.

Cytat:
Cytat:
moze faktycznie starasz sie tylko podawac pewne mechanizmy obronne a nie podsycyac stereotypy i twoje pobudki sa dobre.

Dziekuje!!!
[/quote]
a co z reszta moich wypocin? ignorujesz, nie odpisujesz?

polishaction
porucznik

Wysłany: 13-07-2009, 20:19   

Cytat:

Moze sebas ci odpowie? on taki elo kfantny

ondansetron 
pułkownik

Wysłany: 13-07-2009, 20:26   

polishaction napisał/a:
Cytat:

Moze sebas ci odpowie? on taki elo kfantny

pisze do ciebie. ale jak nie chcesz, to nie bede.

polishaction
porucznik

Wysłany: 14-07-2009, 07:55   Apel o ochronę Polaków w Irlandii Północnej

Cytat:
Apel o ochronę Polaków w Irlandii Północnej

http://www.polishaction.o...-polnocnej.html

http://wiadomosci.onet.pl...iadomosceu.html

Laburzystowski poseł z Edynburga Mark Lazarowicz zaapelował do brytyjskiego ministra ds. Irlandii Płn. Shauna Woodwarda o zwiększenie policyjnej ochrony polskiej mniejszości w związku z niedawnymi pogróżkami pod jej adresem.
W liście Lazarowicz przypomina szykany, które spotkały w Belfaście rodziny romskich imigrantów z Rumunii, a także list z pogróżkami wysłany m.in. do Związku Polaków w Irlandii Płn., nakazujący Polakom opuszczenie prowincji.

I anglole zauwazaja problem - a wy mnie atakujecie!!!!

sebas 
pułkownik

Wysłany: 14-07-2009, 08:19   Re: Apel o ochronę Polaków w Irlandii Północnej

polishaction napisał/a:
Cytat:
Apel o ochronę Polaków w Irlandii Północnej

http://www.polishaction.o...-polnocnej.html

http://wiadomosci.onet.pl...iadomosceu.html

Laburzystowski poseł z Edynburga Mark Lazarowicz zaapelował do brytyjskiego ministra ds. Irlandii Płn. Shauna Woodwarda o zwiększenie policyjnej ochrony polskiej mniejszości w związku z niedawnymi pogróżkami pod jej adresem.
W liście Lazarowicz przypomina szykany, które spotkały w Belfaście rodziny romskich imigrantów z Rumunii, a także list z pogróżkami wysłany m.in. do Związku Polaków w Irlandii Płn., nakazujący Polakom opuszczenie prowincji.

I anglole zauwazaja problem - a wy mnie atakujecie!!!!

Bo jestes w ciaglym bledzie i podkrecasz paranoje. Chcialbym zauwazyc, ze wczoraj zostala podlozona bomba w zwiazku z jakimis tam obchodami. Oni zaltwiaja swoje sprawy. Mylisz antypolonizm ze zwykla ksenofobia, ktora sie tyczy wszystkich emigrantow. Jak bys nie zauwazyl, juz ktos sie ta sprawa zajmuje, wiec ty juz nie masz po co. Problemem rumunow i polakow jest to, ze sa katolikami, wiec sa na lini ognia bez wzgeldu na narodowosc.

a tu o dokonaniach polakow http://wiadomosci.onet.pl...iadomosceu.html

Juz rozlreklamowales swoja stronke wiec, pozostaje teraz tylko czekac na nowych czytelnikow, ktorzy beda walic wszystkimi laczami. Bylbym cie elo wdzieczny gdybys przestal raczyc nas swoja fobia.

polishaction
porucznik

Wysłany: 27-07-2009, 06:51   Antypolonizm jest faktem

Nowe doniesienia od demagoga :) ))

http://www.polishaction.o...j-brytanii.html
http://wiadomosci.onet.pl/2015348,11,item.html
http://www.tvn24.pl/-1,16...,wiadomosc.html
Ostatnio zmieniony przez polishaction 27-07-2009, 06:51, w całości zmieniany 1 raz  

sebas 
pułkownik

Wysłany: 27-07-2009, 07:47   Re: Antypolonizm jest faktem

polishaction napisał/a:
Nowe doniesienia od demagoga :) ))

http://www.polishaction.o...j-brytanii.html
http://wiadomosci.onet.pl/2015348,11,item.html
http://www.tvn24.pl/-1,16...,wiadomosc.html

No miales juz sie nie pojawiac i co? Wreszcie nazywasz sie po imieniu, dobrze ze chociaz juz wiesz co znaczy demagog :)

Antypolonizm nie jest faktem, jednostkowe przypadki atakow na polakow na wyspach nie sa dowodem na antypolonizm, chcialbym ci przypomniec, ze polowa tych artykulow, ktore sa na twojej stronce, co to niby sa dowodem na antypolonizm, to opis przypadkow atakow polakow na innych polakow. Jak zwykle zdajesz sie nie zauwazac takich drobnostek.

Przytocze tu jeszcze raz link do wypowiedzi polskiego konsula: http://polonia.wp.pl/kat,...ml?ticaid=18751

Polskie brukowce obrzydzaja nam jak moga zycie na emigracji i ty robisz to samo.
Ostatnio zmieniony przez sebas 27-07-2009, 07:47, w całości zmieniany 1 raz  

polishaction
porucznik

Wysłany: 27-07-2009, 08:14   zapraszam do akcji

i jescze jedna alarmujaca informacja

http://www.polishaction.o...-w-ipswich.html

ja wiem sebs ty pewnie zaraz napiszesz, ze to ja ich zabijam lub na moje zamowienie.
zrobmy cos - zapraszam do akcji, jezli kogos obchodzi los innych polakow.

polishaction
porucznik

Wysłany: 27-07-2009, 08:19   Re: Antypolonizm jest faktem

Cytat:
Antypolonizm nie jest faktem, jednostkowe przypadki

3 na tydzien to jest jednostkowe?

Cytat:
sa dowodem na antypolonizm, to opis przypadkow atakow polakow na innych polakow.

tym tez nalezaloby se zajac. dlaczego dopadaja nas patologie na emigracji?

Cytat:

Polskie brukowce obrzydzaja nam jak moga zycie na emigracji

to ty chyba pomijasz fakty. ja tylko ostrzegam ze zjawisko - zwal jak zwal- dla uproszczenia nazywam antypolonizmem przybiera na sile. i trzeba sie tym zajac. ty oczywiscie zamykasz oczy idac przez pole bitwy i mowisz: - jaka piekna noc :) ))

A ciebie nie opuszcze az do smierci mojej badz twojej :) )
poza tym ruszyla chyba ogolnopolska debata. dzis w kazdym duzym medium jest info o sondazu dotyczacym antypolonizmu, z ktorego wynik, ze 50% polakow uwaza ze zjawisko to istnieje! ok 20% ze doswiadczylo na wlasnej skorze. a ty swoje ... cos chyba jest na rzeczy, nie?
Ostatnio zmieniony przez polishaction 27-07-2009, 08:23, w całości zmieniany 3 razy  

sebas 
pułkownik

Wysłany: 27-07-2009, 08:52   

Dla mnie bardzo istotna byla wypowiedz polskiego konsula, ktora znacznie lepiej oddaje sytuacje na emigracji od twojej akcji i ktorej zdajesz sie nie zauwazac, co jest jaskrawym przykladem na to, ze dorabiasz sobie ideologie, zerujac na sensacji. W przypadku polki z Ipswich, nie podali nawet narodowosci zabojcy ale ty juz wiesz i tak zawczasu, ze to antypolonizm. Jesli nawet to co mowisz ma jakies podstawy, to po tym jak nazwales polakow hienami, niewolnikami, jaskinowacami itp., zawsze juz bede przeciwko tobie.

Co do debaty w polsce, to tylko pozostaje miec nadzieje, ze wzieli sie za nia ludzie bardziej rozgranieci od ciebie.
Ostatnio zmieniony przez sebas 27-07-2009, 10:00, w całości zmieniany 1 raz  

sebas 
pułkownik

Wysłany: 29-07-2009, 08:06   Re: zapraszam do akcji

polishaction napisał/a:
i jescze jedna alarmujaca informacja

http://www.polishaction.o...-w-ipswich.html

ja wiem sebs ty pewnie zaraz napiszesz, ze to ja ich zabijam lub na moje zamowienie.
zrobmy cos - zapraszam do akcji, jezli kogos obchodzi los innych polakow.

Powyzej przyklad na antypolonizm w wydaniu polishaction, a ponizej fakty ktore mowia same za siebie: http://wiadomosci.onet.pl...iadomosceu.html

PaulinaWolszyk 
szeregowy
Paulina Wolszyk

Twoje miasto w Polsce :: Radom
Wysłany: 30-07-2013, 11:38   

dlaczego wszystkie te linki sa obiektywne... ludzie idzcie po rozum do glowy i przestancie sie nad soba uzalac !!

PaulinaWolszyk 
szeregowy
Paulina Wolszyk

Twoje miasto w Polsce :: Radom
Wysłany: 30-07-2013, 11:38   

jest mi was naprawde zal

andre
sierżant

Wysłany: 25-08-2013, 10:27   

Przeczytałem cały ten wątek i faktychnie żal d..e ściska . ZApowiadało sie chwilowo ze chodzi o zorganizowanie ,czy o pomysł na jakąś forme zorganizowania się, w stylu innych mniejszości( patrz muzułman.) ale wyszło jak zawsze pyskówka tak momentami śmieszna ... Mnie a pewnie innych też nie interesuja ideologiczne aspekty zorganizowania sie , ale warto było by organizowac cotygodniowe spotkania , kiedys były takie powiązane z kilkoma osobami ze środowiska polskiej sobotniej szkoły. I jedna uwaga , w takich eventach nie będą brały udziały osoby wolne,młode ,lub ze tak powiem o niskim statusie społecznym- młodym sie nie chce ,a ci drudzy maja postawe roszczeniową .Akcja taka moze byc organizowana przez ludzi z pewnym doświadczeniem , ustabilizowani materialnie i życiowo, którzy maja czas , ochote i czas wolny . Moze to jest sedno sprawy ze w norwich jest przewaga raczej młodzieży?

Odpowiedz do tematu