Forum Polonii w Norwich UK , Polish Community in Norwich UK Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Numerek
23-11-2013, 04:55
wybory prezydenckie

na kogo zaglosujesz w nadchodzacych wyborach w pierwszej turze
Marek Jurek
0%
 0%  [ 0 ]
Jarosław Kaczyński
6%
 6%  [ 2 ]
Bronisław Komorowski
40%
 40%  [ 12 ]
Janusz Korwin-Mikke
16%
 16%  [ 5 ]
Andrzej Lepper
3%
 3%  [ 1 ]
Kornel Morawiecki
0%
 0%  [ 0 ]
Grzegorz Napieralski
6%
 6%  [ 2 ]
Andrzej Olechowski
0%
 0%  [ 0 ]
Waldemar Pawlak
0%
 0%  [ 0 ]
Bogusław Ziętek
0%
 0%  [ 0 ]
nie bede glosowac
20%
 20%  [ 6 ]
nie wiem jeszcze
0%
 0%  [ 0 ]
zaglosuje , ale oddam niewazny glos
6%
 6%  [ 2 ]
Głosowań: 30
Wszystkich Głosów: 30

Autor Wiadomość
szav 
Moderator

Twoje miasto w Polsce :: szczecin
Wysłany: 13-05-2010, 23:08   wybory prezydenckie

sondaz prezydencki na forum Norwich.pl
Ostatnio zmieniony przez szav 13-05-2010, 23:11, w całości zmieniany 1 raz  

ondansetron 
pułkownik

Wysłany: 14-05-2010, 06:15   

Nie interesuja mnie specjalnie wybory prezydenckie w Polsce dlatego nie bede glosowac.

samurajmm 
szeregowy
samuraj

Wysłany: 17-05-2010, 19:02   

trzeba nie miec mozgu zeby glosowac na kaczynskiego

gameclub 
chorąży
i am what i am....

Twoje miasto w Polsce :: Mława
Wysłany: 18-05-2010, 08:20   

bedzie mozna zaglosowac w Norwich?

mnm
chorąży

Wysłany: 18-05-2010, 13:58   

Cytat:
trzeba nie miec mozgu zeby glosowac na kaczynskiego

o, widze ze mamy zalazek intelektualnie wymagajacej dyskusji na tematy polityczne na forum. Ktoz by sie spodziewal, ja myslalem, ze tutaj ludzie sa tylko zainteresowani wynajmowaniem pokoi w poblizu Anovo oraz oferowaniem uslug, polegajacym na 'odswiezaniu' z uporem maniaka.
Ale tak serio - skojarzyla mi sie ta wypowiedz z tymi agitatorami politycznymi z wirtualnej, oplacanymi przez partie i piszacy gdzie sie tylko da 'ja glosuje na Jarka' albo 'ja glosuje na Komorowskiego'. Wszystko oczywiscie okraszone soczystymi przeklenstwami opisujacymi oponentow politycznych.
Aby juz cie glowka nie bolala - Kaczynski nie wygra. Ja wiem, ze to glupi narod i do urn glosowac na Kaczora rzuca sie glownie Ci, ktorzy z zawzietoscia krytykowali Lecha jak prowadzil partyzantke w gorach Kaukazu, i ktorzy oddanym glosem beda chcieli odkupic swoje grzechy i zadoscuczynic Jarkowi.
Do czasu wyborow jednak emocje w tej bardziej rozgarnietej czesci narodu opadna i generalnie glosowac beda na tego co najwiecej kielbasy wyborczej zdola upchnac w przydzielonym czasie antenowym.

Osobiscie glosowac nie bede ze wzgledu na wygodnictwo, bo jakos nie mam ochoty jechac do Londynu po to, zeby oddac glos na kogos, kto i tak bedzie mnie przez nastepne pare lat mial, za przeproszeniem, w dupie. Jesli wybory sie odbeda to pewnie bym zaglosowal na Korwina, co wlasciwie ma taki sens jak glosowane na Kononowicza w wyborach na prezydenta Bialegostoku, albo na Komorowskiego, ze wzgledu na fakt, ze pochodzi z rodziny konserwatywnej, tradycyjnej i ze przynajmniej nie trzeba sie przed swiatem wstydzic za jego wyglad.
Ostatnio zmieniony przez mnm 18-05-2010, 13:59, w całości zmieniany 1 raz  

szav 
Moderator

Wysłany: 18-05-2010, 17:41   

korwin od zawsze :)
...ale pojawil sie za wczesnie. na to co on oferuje, ludzie beda gotowi za 10-20 lat :)
a jesli chodzi o wyglad to jesli s.p. L K mogl zostac prezydentem to mysle, ze aparycja Korwina tym bardziej mi by nie przeszkadzala.
wiekszosc z kandydatow jest dla mnie obojetna, bo nic nie wniosa (poza objetnicami przedwyborczymi) i w kraju bedzie po staremu.

Globus 
Site Admin

Wysłany: 19-05-2010, 22:01   Wybory

Witam.
Zapewne nie trzeba bedzie jechac do Londynu by zaglosowac, ostatnio glosowalismy w Ipswich, a w sumie to jakby sie komus chcialo to mozna zorganizowac komisje wyborcza w Norwich.
Pozdrawiam
Globus
Admin

j.zuzia 
Generał
Szafo-ludek

Twoje miasto w Polsce :: Bochnia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 19-05-2010, 23:04   

Tylko czy wybory się odbędą bo jak się okazuje Polskę (a raczej Małopolskę) zalewa i jeśli ogłoszą stan klęski żywiołowej to z godnie z konstytucją po zakończeniu klęski wybory można przeprowadzić po upływie 90 dni, ale po nagłej śmierci prezydenta powinny się odbyć wybory w przeciągu 60 dni - takiej zbieżności wydarzeń konstytucja nie przewidziała.
Ostatnio zmieniony przez j.zuzia 20-05-2010, 00:55, w całości zmieniany 2 razy  

szav 
Moderator

Wysłany: 20-05-2010, 06:19   

j.zuzia napisał/a:
i jeśli ogłoszą stan klęski żywiołowej to z godnie z konstytucją po zakończeniu klęski wybory można przeprowadzić po upływie 90 dni, ale po nagłej śmierci prezydenta powinny się odbyć wybory w przeciągu 60 dni - takiej zbieżności wydarzeń konstytucja nie przewidziała.

dobre, a wlasnie sie dziwilem dlaczego nie chca jej oglosic
p.s. jakas nie zyciowa ta konstytucja ;)

ondansetron 
pułkownik

Wysłany: 20-05-2010, 08:50   Re: Wybory

Globus napisał/a:
Witam.
Zapewne nie trzeba bedzie jechac do Londynu by zaglosowac, ostatnio glosowalismy w Ipswich, a w sumie to jakby sie komus chcialo to mozna zorganizowac komisje wyborcza w Norwich.
Pozdrawiam
Globus
Admin

tylko komu sie bedzie chcialo i po co?

szav 
Moderator

Wysłany: 20-05-2010, 13:19   

Cytat:

np. po to by nie jezdzic do ipswich

ondansetron 
pułkownik

Wysłany: 20-05-2010, 16:13   

szav napisał/a:
Cytat:

chodzilo mi raczej o to po co w ogole brac udzial w wyborach prezydenckich... jakies argumenty za?

gameclub 
chorąży
i am what i am....

Twoje miasto w Polsce :: Mława
Wysłany: 20-05-2010, 16:25   

ondansetron napisał/a:
szav napisał/a:
Cytat:

chodzilo mi raczej o to po co w ogole brac udzial w wyborach prezydenckich... jakies argumenty za?

jakby kazdy mial takie podejscie to jaki sens mialaby demokracja?

t.morawski 
sierżant

Wysłany: 20-05-2010, 17:55   

Ja bede glosowac, czy to w Ipswich, czy w Londynie i chetnie zabiore osoby bez wzgledu na przekonania polityczne ktore nie maja jak dojechac do komisji.

Odezwij sie na pw jak potrzebujesz transportu.

Pozdrawiam,
Tomek

ondansetron 
pułkownik

Wysłany: 20-05-2010, 21:41   

gameclub napisał/a:
ondansetron napisał/a:
szav napisał/a:
Cytat:

jakby kazdy mial takie podejscie to jaki sens mialaby demokracja?

to nie jest odpowiedz na pytanie...
jesli poszedlbym na wybory to oddalbym pusty glos, bo nie widze ani jednego kandydata, ktoryby podzielal moje poglady.
poza tym rzecz dzieje sie w Polsce, a tamtejsza polityka obchodzi mnie coraz mniej, co wydaje sie calkiem logiczne, zwazywszy na miejsce zamieszkania :)

j.zuzia 
Generał
Szafo-ludek

Twoje miasto w Polsce :: Bochnia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 20-05-2010, 23:00   

Jak już nie wiesz na kogo głosować to nie zostawiaj pustego "in-blanko" głosu bo ktoś może potem za ciebie krzyżyk postawić. Raczej jak już musisz to oddaj nie ważny głos i postaw o jeden krzyżyk więcej.

A propos nie interesowania się losami kraju. nawet jeśli nie zamierzasz wracać do kraju to zapewne ktoś z twojej rodziny tam mieszka - czy nie interesują cię ich losy...?

Co do kandydatów jeśli nie są dość dobrzy według ciebie, pozbieraj troszkę podpisów i sam wystartuj w wyborach.

ondansetron 
pułkownik

Wysłany: 20-05-2010, 23:59   

j.zuzia napisał/a:
Jak już nie wiesz na kogo głosować to nie zostawiaj pustego "in-blanko" głosu bo ktoś może potem za ciebie krzyżyk postawić. Raczej jak już musisz to oddaj nie ważny głos i postaw o jeden krzyżyk więcej.

dopisze swoje nazwisko i postawie krzyzyk :)

Cytat:

A propos nie interesowania się losami kraju. nawet jeśli nie zamierzasz wracać do kraju to zapewne ktoś z twojej rodziny tam mieszka - czy nie interesują cię ich losy...?

maja prawa wyborcze i moga isc glosowac, zeby decydowac o swoim kraju. Wybor prezydenta takiego czy siakiego nie wplynie znaczaco na ich losy, podobniez jak nie mialo to wplywu w poprzednich wyborach i wczesniejszych itp itd

Cytat:
Co do kandydatów jeśli nie są dość dobrzy według ciebie, pozbieraj troszkę podpisów i sam wystartuj w wyborach.

nie pisze, ze nie sa dobrzy - po prostu nie widze wsrod nich kogos kto mialby podobne poglady do moich. w sumie najblizszy jest mi jarek kaczynski, ale z powodu jego poziomu hipokryzji jakos jest dla mnie antykandydatem nr 1... wiec dupa blada... pozostaje glosowac na siebie samego, a w takim wypadku jest mi wszystko jedno czy w ogole bede brac udzial w tych wyborach czy nie...

szav 
Moderator

Wysłany: 21-05-2010, 01:47   

ondansetron napisał/a:

argumenty sa, ale jak nie masz kandydata, to nie ma co sie uzewnetrzniac ;)
w takim wypadku najlepszym wyjsciem jest oddanie glosu niewaznego, pokazujesz w ten sposob, ze nie ma kandydata z ktorym pokrywaja sie twoje poglady, jaki i rowniez to, iz mimo wszystko, losy kraju nie sa ci obojetne.

ondansetron 
pułkownik

Wysłany: 21-05-2010, 07:34   

szav napisał/a:
ondansetron napisał/a:

argumenty sa, ale jak nie masz kandydata, to nie ma co sie uzewnetrzniac ;)
w takim wypadku najlepszym wyjsciem jest oddanie glosu niewaznego, pokazujesz w ten sposob, ze nie ma kandydata z ktorym pokrywaja sie twoje poglady, jaki i rowniez to, iz mimo wszystko, losy kraju nie sa ci obojetne.

Chyba od pewnego czasu losy Polski sa mi coraz bardziej obojetne...

sebas 
pułkownik

Wysłany: 21-05-2010, 09:00   

Az sie nie chce glosowac widzac wciaz te same twarze, najpopularniejszy Komorowski jest tu tylko z przypadku i chyba wiekszosc na niego glosuje, zeby nie glosowac na Kaczora. Poniewaz brakuje "swiezej krwi" to z braku wiary w jakies zmiany chyba oddam glos niewazny lub w ogloe zignoruje te wybory.

szav napisał/a:
korwin od zawsze :)
...ale pojawil sie za wczesnie. na to co on oferuje, ludzie beda gotowi za 10-20 lat :)
a jesli chodzi o wyglad to jesli s.p. L K mogl zostac prezydentem to mysle, ze aparycja Korwina tym bardziej mi by nie przeszkadzala.
wiekszosc z kandydatow jest dla mnie obojetna, bo nic nie wniosa (poza objetnicami przedwyborczymi) i w kraju bedzie po staremu.

Natomiat co do tego posta to sie troche zdziwilem, bo zawsze wydawalo mi sie ze K.Mikke proponuje polityke nieprzystajaca do rzeczywistosci, jest seksista i homofobem, rasista pewnie tez, mimo ze nie znam jego rasistowsich wypowiedzi, to w sposob jaki kategoryzuje ludzi, jak oddziela takich jak on (lepszych) od tych innych (gorszych) -jak kobiety, homoseksualisci, niepelnosprawni, ktorzy odstaja w jakis sposob od jego wyidealizowanego swiata, pozwala tak myslec. Ksenofobem jest napewno. Jest chyba rowniez zwolennikiem monarchii, co w przypadku tego co wyznaje, pozwala myslec o jakims rodzaju monarchii feudalnej :D .

Mysle, ze za 10-20 lat ludzie nie beda gotowi na to co oferuje, nawet za 50 nie, poniewaz to co on proponuje to totalny anachronizm niepasujacy do zmieniajacej sie Europy.
Ostatnio zmieniony przez sebas 21-05-2010, 10:31, w całości zmieniany 1 raz  

Ferro 
Generał
ferro-webdesign.com

Wysłany: 21-05-2010, 12:03   

Cytat:
jak oddziela takich jak on (lepszych) od tych innych (gorszych) -jak kobiety, homoseksualisci, niepelnosprawni, ktorzy odstaja w jakis sposob od jego wyidealizowanego swiata, pozwala tak myslec.

Czy ja wiem? Korwin-Mikke napewno jest postacia BARDZO 'niemedialna' i dyplomata (czytaj: kretacz i populista) tez z niego mizerny. Wiele z jego wypowiedzi na temat roznych grup zostalo tez zmanipulowanych w poprzednich latach, starajac sie zrobic z K-M takiego troche pajaca a nie powaznego kandydata na prezydenta.
Mnie osobiscie podoba sie jego zapal i przekonanie ze robi dobrze. To taki typ czlowieka, ktory na przywodce sie nadaje i ktory nie bedzie sie ogladal na swoich kumpli niczym pewien slynny 'prezio'.

szav 
Moderator

Wysłany: 21-05-2010, 14:04   

sebas napisał/a:
Natomiat co do tego posta to sie troche zdziwilem, bo zawsze wydawalo mi sie ze K.Mikke proponuje polityke nieprzystajaca do rzeczywistosci, jest seksista i homofobem, rasista pewnie tez, mimo ze nie znam jego rasistowsich wypowiedzi, to w sposob jaki kategoryzuje ludzi, jak oddziela takich jak on (lepszych) od tych innych (gorszych) -jak kobiety, homoseksualisci, niepelnosprawni, ktorzy odstaja w jakis sposob od jego wyidealizowanego swiata, pozwala tak myslec. Ksenofobem jest napewno. Jest chyba rowniez zwolennikiem monarchii, co w przypadku tego co wyznaje, pozwala myslec o jakims rodzaju monarchii feudalnej .

tak jak ferro zauwazyl wiele z jego wypowiedzi zostala wyrwane z kontekstu i lekko zmanipulowane, co uczunilo go wrogiem niektorych grup spolecznych

sebas napisał/a:
Mysle, ze za 10-20 lat ludzie nie beda gotowi na to co oferuje, nawet za 50 nie, poniewaz to co on proponuje to totalny anachronizm niepasujacy do zmieniajacej sie Europy.

mi generalnie chodzi o to, iz on oferuje potezna dawke samodzielnosci i odpowiedzialnosci za siebie, co bardzo zblizone jest do mojego swiatopogladu.
natomiast wiekszosc spoleczenstwa (przewaznie starszego) zostala wychowana w socjalizmie,gdzie nie musieli sie za duzo martwic, bo panstwo im dawalo wszystko.
tu pojawia sie koles, ktory chce wszystko sprwatyzowac, zabrac bezplatna opieke (w praktyce nie istniejaca), nie dac emerytur, zasilkow itd
nie patrafia pomyslec ze moga sami wziasc swoje zycie w swoje rece i miec emeryture taka jaka sobie wypracuja, i w kazdym momencie swojego zycia moga zrobic z pieniedzmi odkladanymi na emeryture co chca.
dlatego jego program mozna w skrocie opisac przyslowiem "jak sobie poscielesz, tak sie wyspisz" :smile:
racja, pewne elementy jego programu sa kontrowersyjne, bron, chlosta, pasy w aucie itp. ale nie trzeba sie zgadzac z kims w 100% zeby go popierac.

aha, jesli chodzi o zmieniajaca sie europe to chyba nie idzie to wszystko w dobrym kierunku, patrz grecja, a juz w kolejce czekaja portugalia i hiszpania, jak i islamizacja europy. gdy tempo przyrostu naturalnego sie utrzyma , to juz nie dlugo nasze kobiety beda musialy narzucic czador. tu nie mam nic do muzulmanow, do czasu kiedy ktos nie bedzie mi probowal narzucic wiary muzulmanskiej (kazdej innej rowniez), co moze w krotce sie wydarzyc. jesli islam okaze sie glowna religia, to juz tylko krok kiedy koran zastapi kodeks prawny i konstytucje...
Ostatnio zmieniony przez szav 21-05-2010, 14:16, w całości zmieniany 1 raz  

mnm
chorąży

Wysłany: 21-05-2010, 18:19   

Cytat:
tu pojawia sie koles, ktory chce wszystko sprwatyzowac, zabrac bezplatna opieke (w praktyce nie istniejaca), nie dac emerytur, zasilkow itd

Cytat:
aha, jesli chodzi o zmieniajaca sie europe to chyba nie idzie to wszystko w dobrym kierunku, patrz grecja, a juz w kolejce czekaja portugalia i hiszpania, jak i islamizacja europy.

Czesciowo sie zgodze z szavem, szczegolnie pod wzgledem pomyslow JKM, ktore, tak na marginesie, sa niczym innym niz kapitalizmem w czystej postaci - a nie jakas mutacja socjal-demokratyczna, ktora po wojnie przeszly wszyskie kraje demokratyczne. Nawet Stany ostatnio wprowadzily publiczna opieke zdrowotna, lamiac wlasciwie ostatni powod, dla ktorego mogli byc nazywani krajem kapitalistycznym.

Co do drugiej czesci zacytowanej wypowiedz - osobiscie uwazam, ze powoli zaczyna sie cos zmieniac w europejskiej mentalnosci. Patrz na wyniki wyborow w 'starej' Europie - ludzie powoli zaczynaja sie zwracac w kierunku konserwatyzmu. Fakt, tylko politycznego, ale oznacza to, ze cos sie dzieje. Potrzeba pewnie ze 20 lat zanim jakiekolwiek zmiany bedzie mozna odczuc w zyciu codziennym, ale jestem pewien, ze zaczyna sie tutaj trend, ktory przez lata bedzie rosl. JMK oferuje to, czego ludzie obecnie zaczynaja chciec, tylko ze w ekstremalnej formie. Mysle, ze za jakies 30 lat by facet mial w Polsce spore szanse na prezydenture.

Cytat:
tu nie mam nic do muzulmanow, do czasu kiedy ktos nie bedzie mi probowal narzucic wiary muzulmanskiej (kazdej innej rowniez), co moze w krotce sie wydarzyc. jesli islam okaze sie glowna religia, to juz tylko krok kiedy koran zastapi kodeks prawny i konstytucje...

Muzulmanie to inna bajka i za jakies 10 - 20 lat glowny problem Europy. Sie nie zdziwie, jesli bedziemy mieli na wyspach powtorke z lat 80', z tym, ze na celowniku beda islamisci a nie 'Pakis'. Przychodza tutaj na mysl ostatnie chwile Imperium Rzymskiego, kiedy tak zwani 'barbarzyncy' na potege osiedlali sie na jego terenach, korzystajac z technologii ale generalnie majac gdzies kulture. Rzymianie nic nie robili, bo byli przekonani, ze sa na wyzszym poziomie cywilizacyjnym - w koncu zbudowali drogi, akwedukty, wprowadzili jakas organizacje w codzienne zycie. Byli absolutnie przekonani, ze kultura 'barbarzyncow' nie ma praktycznie nic do zaoferowania i predzej czy pozniej owi 'barbarzyncy' zasymiluja sie i przyjma rzymski system wartosci, kulture czy religie.

Jak jest teraz? Muzulmanie generalnie maja gdzies kulture europejska, widzac w brak zasad, wiary i moralnosci. Na marginesie, nie przeszkadza im to w wiazaniu sie z tymi 'niemoralnymi' i 'brudnymi' europejkami, a juz szczegolnie z glupiutkimi Polkami, ktore sa swiecie przekonane, ze wlasnie znalazly latynoskiego kochanka pochodzenia kurdyjskiego, o ktorym marzyly cale zycie. Drogie panie! Ktora dostala na facebooku wiadomosci od jakiegos takiego cwaniaczka, ktory przysiega, ze jak tylko zobaczyl wasze zdjecie to natychmiast sie zakochal? Reality check: oni wysylaja po jakies 50 identycznych wiadomosci dziennie do kazdej, ktora ma obco brzmiace nazwisko - a im bardziej 'wschodnie' tym lepiej.

Jeszcze do niedawna nikt na islamizacje Europy nie zwracal uwagi - dopiero zamachy zaczely ludziom otwierac oczy a dzialacze pokroju Geerta Wildersa zaczeli stawac sie coraz bardziej popularni. I w sumie dobrze - potrzeba takich ludzi, aby byla jakas rownowaga. Nie powinno byc tak, ze fundamentalisci sa tylko po jednej stronie i mimo, ze w miejszosci to potrafia narzucac wlasna wole demokratycznym panstwom.
Patrz: reakcje, nawet umiarkowanych muzulmanow, na jakiekolwiek komentarze na temat ich religii, albo cenzura wymuszana grozbami zamachow - ostatnio - South Park. No i nie zapominajmy o blokadzie youtube i facebooka w kilku krajach islamskich ze wzgledu na 'Draw Muhammad Day'.

Polecam filmik o nazwie 'Fitna' - krecony przez Wildersa. Link ponizej - ostrzegam tylko, ze film dosc drastyczny, ale zawierajacy autentyczne wypowiedzi islamskich przywodcow.

http://www.youtube.com/watch?v=37w-aXGk8M0

Link moze nie dzialac, bo film jest czesto usuwany, ze wzlgedu na 'obrazone uczucia religijne' muzulmanow - czyli kolejny przyklad tego, jak mniejszosc narzuca swoje zdanie wiekszosci.
Ostatnio zmieniony przez mnm 21-05-2010, 18:22, w całości zmieniany 1 raz  

mil3k 
porucznik

Wysłany: 09-06-2010, 12:41   

Olechowski to kandydat Klubu Bilderberg. Jest jedo uczestnikiem od 94 lub 95 roku. Wczoraj z ciekawości sprawdziłem na ilu spotkaniach uczestniczył i naliczyłem, że na 9. Od początku lat 90tych jest też członkiem Trilinear Commission (Komisji Trójstronnej) założonej około 1973 roku przez Davida Rokefellera z inspiracji Zbigniewa Brzezińskiego, który też jej przewodniczył od początku. Zasiadał też w polskich gałęziach spółek Rokefellera takich jak CityBank. Szkoda, że o tym nie możemy przeczytać na jego oficjalnej stronie. :(

Komorowski z drugiej strony to człowiek żydowskiej masonerii z pod znaku loży B’nai B’rith Polin (Synowie Przymierza Polska), która to reaktywowała się w 2007 roku po siedemdziesięciu latach nieobecności. Jego najbiższy współpracownik Paweł Siergiejczyk tak się składa, że jest jej przewodniczącym.

mnm
chorąży

Wysłany: 09-06-2010, 16:47   

Cytat:
Olechowski to kandydat Klubu Bilderberg.

Nigdy nie rozumialem ludzi, ktorzy ta sprawa sie tak strasznie podniecaja i nie do konca rozumiem o co im chodzi? O to, ze podobno chca stworzyc rzad swiatowy? No i co z tego? To zle?

Cytat:
Komorowski z drugiej strony to człowiek żydowskiej masonerii z pod znaku loży B’nai B’rith Polin (Synowie Przymierza Polska)

Mam ochote przewrocic oczami, ale niech bedzie - sie odniose.
Hehe, trudno mi w to uwierzyc, chociazby ze wzgledu na pochodzenie Komorowskiego, czyli srodowisko katolicko - prawicowe. Gdyby to byla taka jawna prawda to Komorowski juz dawno zostalby wyklety przez polski kosciol.
Tak na marginesie, w moim otoczeniu jest conajmniej 7 wolnomularzy. W Twoim tez sie kilku znajdzie. Ba, w tym kraju loze sa nawet w najmniejszych wioskach - np. jedna z popularniejszych loz istnieje w North Walsham. Mysle, ze spokojnie jakies 5% - 10% tutejszych mezczyzn powyjez 30 roku zycia mialo stycznosc lub nalezy do lozy masonskiej. Nawet mnie zapraszano do czlonkowstwa z rekomendacji dwoch seniorow.
Ostatnio zmieniony przez mnm 09-06-2010, 16:48, w całości zmieniany 2 razy  

szav 
Moderator

Wysłany: 10-06-2010, 05:56   

jesli nie wiesz na kogo zaglosowac zrob sobie test preferencji wyborczych. Dzięki temu możesz przekonać się, poglądy którego z kandydatów są Ci najbliższe
http://www.wykop.pl/ramka...cji-wyborczych/
pytan jest 26 wiec nie jest to specjalnie czasochlonne

DobryChlopak 85 
Generał

Twoje miasto w Polsce :: Rabka Zdroj
Wysłany: 10-06-2010, 07:07   

Macie wątpliwości na kogo....? W takim razie zagłosucie przeciw komuś.

Ja osobiscie głosuje przeciw Kaczyńskiemu.

"Polityka dla mnie to w krysztale pomyje"

Zagłosuję na kandydata który ma prezencję. Nie będzie posmiewiskiem satyryków, i całej Europy.

ps; Korwin M. dobrze prawi :wink:

sebas 
pułkownik

Wysłany: 10-06-2010, 07:37   

szav napisał/a:
jesli nie wiesz na kogo zaglosowac zrob sobie test preferencji wyborczych. Dzięki temu możesz przekonać się, poglądy którego z kandydatów są Ci najbliższe
http://www.wykop.pl/ramka...cji-wyborczych/
pytan jest 26 wiec nie jest to specjalnie czasochlonne

Zrobilem ten test i wyszlo mi, ze powinienem zaglosowac na... Andrzeja Leppera :shock:

He he, az mnie zatkalo...

mnm
chorąży

Wysłany: 10-06-2010, 09:36   

Janusz Korwin-Mikke 74,19%
Waldemar Pawlak 62,9%
Andrzej Lepper 61,29%
Jarosław Kaczyński 58,06%
Kornel Morawiecki 58,06%
Grzegorz Napieralski 58,06%
Marek Jurek 51,61%
Andrzej Olechowski 51,61%
Bronisław Komorowski 50%
Bogusław Ziętek 43,55%

sebas 
pułkownik

Wysłany: 10-06-2010, 10:05   

Janusz Korwin-Mikke 74,19%
Waldemar Pawlak 62,9%
Andrzej Lepper 61,29%
Jarosław Kaczyński 58,06%
Kornel Morawiecki 58,06%
Grzegorz Napieralski 58,06%
Marek Jurek 51,61%
Andrzej Olechowski 51,61%
Bronisław Komorowski 50%
Bogusław Ziętek 43,55%

??? Musze powiedziec, ze mialem podobne rezultaty, z tym ze Lepper na 1 miejscu, Mikke na 3, a Kaczynski na 4, za to Komorowski na tym samym przedostatnim. Chyba cos ten test nie jest zbytnio wiarygodny.
Ostatnio zmieniony przez sebas 10-06-2010, 10:05, w całości zmieniany 1 raz  

mil3k 
porucznik

Wysłany: 10-06-2010, 13:41   

mnm napisał/a:
Nigdy nie rozumialem ludzi, ktorzy ta sprawa sie tak strasznie podniecaja i nie do konca rozumiem o co im chodzi? O to, ze podobno chca stworzyc rzad swiatowy? No i co z tego? To zle?

Nie byoby w tym nic złego, gdyby te spotkania były jawne i w świetle dnia. Problem w tym, że nie są i nie wiemy co ci najpotężniejsi ludzie na globie dokładnie tam planują. To jak zebranie jakiejś rady nadzorczej i raportowanie przebiegu prac.

mnm napisał/a:
Mam ochote przewrocic oczami, ale niech bedzie - sie odniose.
Hehe, trudno mi w to uwierzyc, chociazby ze wzgledu na pochodzenie Komorowskiego, czyli srodowisko katolicko - prawicowe. Gdyby to byla taka jawna prawda to Komorowski juz dawno zostalby wyklety przez polski kosciol.
Tak na marginesie, w moim otoczeniu jest conajmniej 7 wolnomularzy. W Twoim tez sie kilku znajdzie. Ba, w tym kraju loze sa nawet w najmniejszych wioskach - np. jedna z popularniejszych loz istnieje w North Walsham. Mysle, ze spokojnie jakies 5% - 10% tutejszych mezczyzn powyjez 30 roku zycia mialo stycznosc lub nalezy do lozy masonskiej. Nawet mnie zapraszano do czlonkowstwa z rekomendacji dwoch seniorow.

Pochodzenie Komorowskiego nie ma tu nic do rzeczy, Nie napisałem nigdzie, że Komorowski jst członkiem tej loży czy też jakiejkolwiek loży masońskiej. Ważne jest że szare eminencje w jego otoczeniu są. I kiedy będzie trzeba to szepną jedno czy dwa zdania, żeby odpowiednio nakierować. Taka krecia robota.

O wszechobecności lóż masońskich w UK, USA czy innych krajach zachodnich doskonale wiem. Moja najbliższa jest chyba w Beccles. Nie napisałem, że masoneria to zło. Ja tylko podałem informację aby każdy mógł ją sam przetrawić ;)

Moją intencją jest tylko dostarczenie informacji a nie jej ocena; tak jak podążających za niosącym światło jest chęci przybliżenia się do niego.

sebas 
pułkownik

Wysłany: 10-06-2010, 14:21   

@milk- napisal:

"Komorowski z drugiej strony to człowiek żydowskiej masonerii z pod znaku loży B’nai B’rith Polin (Synowie Przymierza Polska)"

"Nie napisałem nigdzie, że Komorowski jst członkiem tej loży czy też jakiejkolwiek loży masońskiej"

To jak w koncu jest? Zaprzeczasz sam sobie...

"Moją intencją jest tylko dostarczenie informacji a nie jej ocena; tak jak podążających za niosącym światło jest chęci przybliżenia się do niego." - to nie jest niesienie swiatla tylko jego przyciemnianie, przez rozpuszczanie juz przestarzalych teorii spiskowych. :lol:
Ostatnio zmieniony przez sebas 10-06-2010, 14:21, w całości zmieniany 1 raz  

mil3k 
porucznik

Wysłany: 11-06-2010, 14:00   

Widzę, ze nie przeszedł mój wczorajszy post.. :(
Seba nie rżnij głupa, że czytać ze zrozumieniem nie umiesz. Napisałem, że jest człowiekiem tej loży a nie, że jest ich członkiem. W swoim otoczeniu ma szare eminencje, którą to jedną wymieniłem w pierwszym poście. Wystarczy, ze w odpowiednim momencie taki koleżka nakieruyje na odpowiedni tor i Bronek skieruje decuzje we właściwą stronę. Będzie do tego bardzo dumny, że mu się wszystko układa, a nawet może nie być świadomy, że ktoś inny zakulisowo wszystko układa. Na przykłada na takim spotkaniu Bilderbergów.

A co do światła, to widzę, że nie zrozumiałeś sensu tego zdania. Może to i dobrze, mniej powodów do stresu ;)

sebas 
pułkownik

Wysłany: 11-06-2010, 15:00   

Chyba nikt nie uwierzy w to co piszesz procz ciebie . Sugerujesz najpierw, ze Komorowski to zydomason jakis a pozniej sie wykrecasz sianem. Czlowiek czy czlonek zydomasonerii, jasno sugeruje twoj poglad na jego “szemrane kontakty”.

“Wystarczy, ze w odpowiednim momencie taki koleżka nakieruyje na odpowiedni tor i Bronek skieruje decuzje we właściwą stronę.” .... spiski, spiski, spiski

No ale czego sie mozna spodziewac, po kims kto za swiatlo uwaza bzdurne teorie spiskowe w stylu Dana Browna. Po co w ogole dyskutowac o polityce, skoro mozna tylko w zamian posluchac stadionowej retoryki.

Kurcze, a bylo jakos tak dziwnie kulturalnie :roll:

mnm
chorąży

Wysłany: 11-06-2010, 16:40   

Sie musze z sebasem zgodzic w tej kwestii. Naprawde nie rozumiem dlaczego ludzie tak chetnie biora te wszystkie teorie spiskowe za prawde, mimo ze wiekszosc z nich nie jest poparta zadnymi dowodami a ich autorzy to najczesciej ludzie, ktorych dotychczasowe prace naukowe sa watpliwej wartosci. Szczegolne miejsce w moim sercu zajmuja osoby, ktore obejrzaly Zeitgeist i z pelnym samozadowolenia usmiechem mawiaja, ze:

Cytat:
tak jak podążających za niosącym światło jest chęci przybliżenia się do niego

Nie, to nie jest zaden personalny atak. Uzylem tego cytatu, bo doskonale charakteryzuje pojescie fanow teorii spiskowych do tych wszystkich 'szarych mas', ktore jeszcze 'oczu nie otworzyly', bo nie widzialy kilku filmow na youtube, nakreconych przez absolwentow korespondencyjnych uniwersytetow parapsychologicznych.
Ostatnio zmieniony przez mnm 11-06-2010, 16:43, w całości zmieniany 1 raz  

mil3k 
porucznik

Wysłany: 12-06-2010, 00:09   

Wy w to nie wierzycie to wasza sprawa. Wolność mamy i "nikt już nikogo pod pistoletem nie trzyma". oprócz Zeitgaista są też Money master, kilka filmów Alexa Jonesa i ubiegłotygodniowa konferencja Bilderbergów. Jak łatwo wam wszystko wrzucić do jednego wora pod tytułem teorie spiskowe. Podczas gdy nic o nich nie wiecie i mieszacie w jedno. Przecież spisku nie było podczas ubiegłorocznej epidemii grypy a definicja pandemii została zmieniona bo coś przecież pracownicy WHO musieli zmienić, bo jeszcze by ich ktoś zwolnił. Laborant w Czechach też nie zabił tych laboratoryjnych fredek wstrzykując im "przetestowane i bez żywych" wirusów szczepionki. Może się fredki zadławiły kolacją. Ocieplenie klimatu spowodowane produkcją CO2 przez człowieka też istnieje. I co z tego, że fakty temu przeczą i wskazują na słońce jako przyczynie tejże zmiany. To tylko gorzej dla faktów. Al Gore przecież nie mógł się mylić w swoim "filmie", za którego to dostał nobla i oscara. No a że zarabia setki milionów na handlu limitami CO2 to tak tylko na marginesie... A co do Nobla to Kenijczyk za co go dostał?? za 10 słownie dziesięć dni urzędowania jako prezydent.

Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz.
— Mahatma Gandhi

Z mojej strony to już koniec offtopa.

Odpowiedz do tematu