Forum Polonii w Norwich UK , Polish Community in Norwich UK Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Numerek
23-11-2013, 04:55
nk

Czy akceptujesz nowy regulamin nk
Tak
11%
 11%  [ 1 ]
Nie
44%
 44%  [ 4 ]
Nie posiadam tam konta
22%
 22%  [ 2 ]
Wole facebook
22%
 22%  [ 2 ]
Głosowań: 9
Wszystkich Głosów: 9

Autor Wiadomość
j.zuzia 
Generał
Szafo-ludek

Twoje miasto w Polsce :: Bochnia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 28-06-2010, 22:33   nk

Ostatnim czasem dość sporo zmian na tym że portalu. Ostatnia zmiana regulaminu jest nie do za akceptowania bo to zwyczajna zgoda na legalny spam. W przypadku nie zaakceptowania nowego regulaminu grozi skasowanie konta.

Ja mam taki komentarz:
"Nie zaakceptowałeś wszystkich zgód koniecznych do prawidłowego świadczenia na Twoją rzecz usługi serwisu oraz usług w ramach serwisu, co jest równoznaczne z rozwiązaniem umowy z ważnych powodów. Możesz cofnąć swoją decyzję w wyznaczonym terminie 25 dni. Zaakceptuj wszystkie zapisy. "
Ostatnio zmieniony przez j.zuzia 28-06-2010, 22:34, w całości zmieniany 1 raz  

ondansetron 
pułkownik

Wysłany: 29-06-2010, 07:14   

Nasza klasa is so 2008...

Globus 
Site Admin

Wysłany: 29-06-2010, 18:48   NK

O ile sie nie myle to takie same zasady jak te ktore wprowadzila NK ( prawa do zdjec, wpisow itp) Facebook wprowadzil juz jakis czas temu.

mil3k 
porucznik

Wysłany: 04-07-2010, 10:56   Re: nk

j.zuzia napisał/a:
Ostatnim czasem dość sporo zmian na tym że portalu. Ostatnia zmiana regulaminu jest nie do za akceptowania bo to zwyczajna zgoda na legalny spam. W przypadku nie zaakceptowania nowego regulaminu grozi skasowanie konta.

Ja mam taki komentarz:
"Nie zaakceptowałeś wszystkich zgód koniecznych do prawidłowego świadczenia na Twoją rzecz usługi serwisu oraz usług w ramach serwisu, co jest równoznaczne z rozwiązaniem umowy z ważnych powodów. Możesz cofnąć swoją decyzję w wyznaczonym terminie 25 dni. Zaakceptuj wszystkie zapisy. "

Ja już żonie (jest moją osobistą PRką :) ) kazałem wywalić wszystkie zdjęcia z mojego konta. Nie mam zamiaru dawać im żadnych praw do moich zdjęć czy wypowiedzi. Co mnie wqrwiło najbardziej to, że nie można się było zalogować w czasie tych 30 dni bez wyrażenia zgody na nowy regulamin. To chyba jest nielegalne. Na NK ma teraz tylko zaproszenie na do ojego profilu na facebooku

Globus jeśli chodzi o FB to z tego co pamiętam kilka miesięcy temu chcieli coś takiego zrobić ale masowy protest użytkowników wybił im to z głowy.
Regulamin FB po angielsku niestety. Polskiej wersji chyba brak.
Kod:
2  Sharing Your Content and Information

You own all of the content and information you post on Facebook, and you can control how it is shared through your privacy and application settings. In addition:

1. For content that is covered by intellectual property rights, like photos and videos ("IP content"), you specifically give us the following permission, subject to your privacy and application settings: you grant us a non-exclusive, transferable, sub-licensable, royalty-free, worldwide license to use any IP content that you post on or in connection with Facebook ("IP License"). This IP License ends when you delete your IP content or your account unless your content has been shared with others, and they have not deleted it.
   2. When you delete IP content, it is deleted in a manner similar to emptying the recycle bin on a computer. However, you understand that removed content may persist in backup copies for a reasonable period of time (but will not be available to others).
   3. When you use an application, your content and information is shared with the application.  We require applications to respect your privacy, and your agreement with that application will control how the application can use, store, and transfer that content and information.  (To learn more about Platform, read our Privacy Policy and About Platform page.)
   4. When you publish content or information using the "everyone" setting, it means that you are allowing everyone, including people off of Facebook, to access and use that information, and to associate it with you (i.e., your name and profile picture).
   5. We always appreciate your feedback or other suggestions about Facebook, but you understand that we may use them without any obligation to compensate you for them (just as you have no obligation to offer them).

Punkt 1. wyraźnie mówi, że cała własność pozostaje w rękach użytkownika a FB ma tylko licencję na jej użytkowanie do czasu usunięcia przedmiotu licencji przez użytkownika.

Kod:

10 About Advertisements on Facebook

Our goal is to deliver ads that are not only valuable to advertisers, but also valuable to you. In order to do that, you agree to the following:

1. You can use your privacy settings to limit how your name and profile picture may be associated with commercial or sponsored content served by us. You give us permission to use your name and profile picture in connection with that content, subject to the limits you place.
   2. We do not give your content or information to advertisers without your consent.
   3. You understand that we may not always identify paid services and communications as such.

Punkt 10.1 dodatkowo gwarantuje nam pełną kontrole na używaniem naszego nazwiska i zdjęcia profilowego.

Odpowiedz do tematu