Forum Polonii w Norwich UK , Polish Community in Norwich UK Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Ataki na Polaków i antypolonizm
Autor Wiadomość
sebas 
pułkownik

Wysłany: 08-07-2009, 14:03   Re: akcje informacyjne

polishaction napisał/a:
Cytat:
Jaka jest definicja antypolizmu?

postawy wrogości wobec Polaków.
- ale slowo ktorego sie uzywa czesciej to antypolonizm, a ty tylko wprowadzasz ludzi w blad.

Cytat:
Jakie sa statystyki dotyczace zachowan dyskryminacyjnych w UK?

Cytat:
Pisalem wczesniej, ze kazde zycie Polaka jest godne ochrony! Nie znam badan na ten temat, bo ich nie ma. Ubolewam, ze zaden polski naukowiec jeszcze o tym nie napisal. Poza tym media rowniez donosza jedynie o kolejnych wypadkach smierci czy ataku lub ponizania Polakow a w ogole nie sila sie na krytyczna reakcje.
- i dlatego ta cala akcja obrony polskosci to jedna wielka lipa, bo nie opiera sie na zadnych konkretnych badaniach tylko na arytulach z portali, z ktorych newsy porownywalne sa do newsow z papierowych brukowcow takich jak Super Express.

Cytat:
Jaka grupa Polakow/Polek jest najbardziej zagrozona? Czy w ogole jest jakas zagrozona grupa?
Ze znanych mi przypadkow, ci naslabsi.
- ty chyba jestes glupi, bo juz inne slowo na opisanie ciebie nie przychodzi mi do glowy. Ci najslabsi na calym swiecie, niezalznie od narodowsci sa zagrozeni, jesli podazac tym wykretnycm tokiem myslenia.

Cytat:
Jakiej pomocy moze oczekiwac od polishaction osoba poszkodowana na tle narodowosciowym?

Obecnie proponujemy jedynie akcje informacyjne. Czyli antypolskie zdarzenie dodajesz do naszego serwisu, okreslasz adresata i mozna rozsylac emailem do znajomych - tworzac grupe wsparcia akcji.[/quote] - takim niby antypolskim zdarzeniem dodanym do serwisu, byla dzisiejsza informacja o zabojstwie 40-letniego polaka w Irlandii. Zalozyles juz z gory, ze atak mial charakter rasistowski a nie rabunkowy naprzyklad. A wciaz nic nie wiadomo, chociaz w Irlandii Ponocnej jakos atak rasistowski by mnie specjalnie nie zdziwil, polka czy inny cudzoziemiec, taki sam wrog dla tubylcow.

sebas 
pułkownik

Wysłany: 08-07-2009, 14:05   Re: Zabójstwo Polaka w Północnej Irlandii

polishaction napisał/a:
Cytat:
Jak narazie oprocz informacji o morderstwie, nie podaja nic wiecej. Zbyt wczesnie interpretujesz takie doniesienia i wpedzasz sie w paranoje.

Jaka paranoja - FAKT!!! Jest polski trup??? Bedzie mial kto mu pomoc? Mnie interesuje jego nazwisko i motywy morderstwa i rozeslalbym akcje do wladz tego miasteczka by poczynili wszelkie starania by dociec prawdy.

ALE NIGDZIE NIE STWIERDZONO ZE BYL TO NAPAD ZE WZGLEDU NA POCHODZENIE POLAKA. TO DOPIERO BEDZIE WIADOMO POZNIEJ, A TY JUZ ROZSIEWASZ PANIKE ZAWCZASU!

polishaction
porucznik

Twoje miasto w Polsce :: kraków
Wysłany: 08-07-2009, 14:21   Re: akcje informacyjne

Cytat:
i dlatego ta cala akcja obrony polskosci to jedna wielka lipa, bo nie opiera sie na zadnych konkretnych badaniach tylko na arytulach z portali, z ktorych newsy porownywalne sa do newsow z papierowych brukowcow takich jak Super Express.

No to poczekajmy na badania w przypadku gdy tobie spuszcza wpier**!!!
Cytat:

ty chyba jestes glupi, bo juz inne slowo na opisanie ciebie nie przychodzi mi do glowy. Ci najslabsi na calym swiecie, niezalznie od narodowsci sa zagrozeni, jesli podazac tym wykretnycm tokiem myslenia.

to bylo niemile! twoja postawa typowa polska fala - slabym nalezy sie ich los? na zachodzi sa specjalne przepisy i sytemy ochrony!!! ucz sie cos z tego pobytu na zachodzie, bo zauwazam ze wy z zachodu chcecie tylko pieniadze!!!! a utrzymac te chamska kulture!!!

Cytat:

Zalozyles juz z gory, ze atak mial charakter rasistowski a nie rabunkowy naprzyklad.

a gdzie niby napisalem, ze to mialo charakter rasistowski???? jezeli juz to etniczny lub narodowy!!! jak wiesz slowianie i anglosasi to ta sama rasa!!!! czy polak bedacy ofiara napadu rabunkowego juz nie zasluguje na uwage?

polishaction
porucznik

Wysłany: 08-07-2009, 14:25   Re: Zabójstwo Polaka w Północnej Irlandii

Cytat:
ALE NIGDZIE NIE STWIERDZONO ZE BYL TO NAPAD ZE WZGLEDU NA POCHODZENIE POLAKA. TO DOPIERO BEDZIE WIADOMO POZNIEJ, A TY JUZ ROZSIEWASZ PANIKE ZAWCZASU

liczy sie ze polak i gdybys mial odrobine poczycia wspolobywatelskosci to byc odmowil modlitwe za niego albo wyrazil oburzenie!!! a ty mnie atakujesz, uwazaj bo moze kiedys po tobie nikt nie zaplaka!!! jak cie dopadna angielscy chuliganie. nie mam juz sily - macie w du*** innych Polakow i taka jest pointa!!! wiec jezli nie chcecie pomoc idzie do piekla

sebas 
pułkownik

Wysłany: 08-07-2009, 14:32   

polishaction napisał/a:
No to poczekajmy na badania w przypadku gdy tobie spuszcza wpier**!!! (...)
to bylo niemile! twoja postawa typowa polska fala - slabym nalezy sie ich los? na zachodzi sa specjalne przepisy i sytemy ochrony!!! ucz sie cos z tego pobytu na zachodzie, bo zauwazam ze wy z zachodu chcecie tylko pieniadze!!!! a utrzymac te chamska kulture!!!

Jestes chorym czlowiekeim i wyznajesz chora ideologie, chamstwem jak narazie raczysz nas ty sam prawie od samego poczatku. Poza tym ciagle cos zakladasz z gory, naprzyklad to ze jestesmy tu tylko dla pieniedzy, a nie masz tak naprawde zielonego pojecia z kim rozmawiasz.

Cytat:
a gdzie niby napisalem, ze to mialo charakter rasistowski???? jezeli juz to etniczny lub narodowy!!! jak wiesz slowianie i anglosasi to ta sama rasa!!!! czy polak bedacy ofiara napadu rabunkowego juz nie zasluguje na uwage?
- bo czarni tez nas nie lubia i hindusi i cyganie. Nie wmowisz mi, ze polisz akszyn nie dotyczy rowniez rasizmu.

sebas 
pułkownik

Wysłany: 08-07-2009, 14:37   Re: Zabójstwo Polaka w Północnej Irlandii

polishaction napisał/a:
liczy sie ze polak i gdybys mial odrobine poczycia wspolobywatelskosci to byc odmowil modlitwe za niego albo wyrazil oburzenie!!! a ty mnie atakujesz, uwazaj bo moze kiedys po tobie nikt nie zaplaka!!! jak cie dopadna angielscy chuliganie. nie mam juz sily - macie w du*** innych Polakow i taka jest pointa!!! wiec jezli nie chcecie pomoc idzie do piekla

To w takim razie musze odmowic rowniez modlitwe za innych polakow, ktorzy zgineli w ojczyznie, naprzyklad za tych co sie potopili na poczatku wakacji.

A ty idz w cholere i przestan z uporem maniaka dzielic sie z ludzmi swoimi fobiami.

Jesli dojdzie w przyszlosci do wzrostu dyskryminacji polakow ze wzgledu na pochodzenie, to napewno dolacze do jakiejs polskiej bojowki albo sam ja zaloze.

sebas 
pułkownik

Wysłany: 08-07-2009, 14:38   

A narazie nie ma o czym mowic!

polishaction
porucznik

Wysłany: 08-07-2009, 14:45   Re: Zabójstwo Polaka w Północnej Irlandii

Cytat:

Jesli dojdzie w przyszlosci do wzrostu dyskryminacji polakow ze wzgledu na pochodzenie, to napewno dolacze do jakiejs polskiej bojowki albo sam ja zaloze.

juz jakas zmiana!!! tak trzymaj, ale nie czekaj na wzrosty ... bo cie moga przyciac

sebas 
pułkownik

Wysłany: 08-07-2009, 14:45   

Cala dyskusja z toba na temty zwiazne z emigracja, ujawnia twoja calkowita nieznajomosc tematu, a cala twoja argumentacja, to parada absurdow normalnie.

polishaction
porucznik

Wysłany: 08-07-2009, 14:48   

Cytat:

Jestes chorym czlowiekeim i wyznajesz chora ideologie, chamstwem jak narazie raczysz nas ty sam prawie od samego poczatku. Poza tym ciagle cos zakladasz z gory, naprzyklad to ze jestesmy tu tylko dla pieniedzy, a nie masz tak naprawde zielonego pojecia z kim rozmawiasz.

co ja jezyk nienawisci!!! i mi sie zarzuca jakies chore rzeczy???? zdradzasz totalny brak wspolczucia a nawet ostsnie zabojstwo tlumaczysz czynnikiem materialnym - wiec jako badacz polskie podswiadomosci zasugerowalem ze tylko kasa ci w glowie

polishaction
porucznik

Wysłany: 08-07-2009, 14:48   Re: Zabójstwo Polaka w Północnej Irlandii

Cytat:
To w takim razie musze odmowic rowniez modlitwe za innych polakow, ktorzy zgineli w ojczyznie, naprzyklad za tych co sie potopili na poczatku wakacji.

modl sie gorliwie

polishaction
porucznik

Wysłany: 08-07-2009, 14:50   

Cytat:
Poza tym ciagle cos zakladasz z gory, naprzyklad to ze jestesmy tu tylko dla pieniedzy, a nie masz tak naprawde zielonego pojecia z kim rozmawiasz.

powiedz mi z kim rozmawiam, bez tego nie odgadne, grozisz mi? hahahahhaha
Ostatnio zmieniony przez polishaction 08-07-2009, 14:51, w całości zmieniany 1 raz  

sebas 
pułkownik

Wysłany: 08-07-2009, 15:42   

polishaction napisał/a:
co ja jezyk nienawisci!!! i mi sie zarzuca jakies chore rzeczy???? zdradzasz totalny brak wspolczucia a nawet ostsnie zabojstwo tlumaczysz czynnikiem materialnym - wiec jako badacz polskie podswiadomosci zasugerowalem ze tylko kasa ci w glowie
- czy ty w ogole czytasz swoje wczesniejsze posty, nazwanie czlowieka chorym, po tym jak raczy mnie przeklenstwami i wysyla do piekla :) , jest zupelnie na miejscu i nie ma w sobie cienia nienawisci, to proste stwierdzenie faktow. Co do napadow rabunkowch, to statystycznie zajmuja bardzo wysoka pozycje w stosunku do innych rodzajow przestepstw i tyle. Reszty twoich postow pozostawie bez komentarza.
Ostatnio zmieniony przez sebas 08-07-2009, 15:43, w całości zmieniany 1 raz  

polishaction
porucznik

Wysłany: 08-07-2009, 16:41   Pobicie Polaka na tle rasowym

No to proponuje goracy temacik!!!
http://www.polishaction.o...-bracknell.html

22-letni mężczyzna został zaatakowany i dotkliwe pobity przez nieznanego sprawcę w Bracknell pod Londynem. Polak ze złamaną szczęką trafił do szpitala. Policja traktuje zdarzenie jako napaść na tle rasowym.

Nie uwazacie ze to za czesto?
Ostatnio zmieniony przez polishaction 08-07-2009, 16:44, w całości zmieniany 1 raz  

ondansetron 
pułkownik

Wysłany: 08-07-2009, 16:45   Re: akcje informacyjne

polishaction napisał/a:
Cytat:
Jaka jest definicja antypolizmu?

postawy wrogości wobec Polaków.

czy postawy wrogosci Polakow/lek wobec innych Polakow/lek to tez antypolizm, bo tego nie zdefiniowales. Czy akty chuliganstwa tez sie zalicza do antypolizmu (atakujacy nie wiedzial, ze ofiara jest Polak/Polka).

Cytat:
Jakiej pomocy moze oczekiwac od polishaction osoba poszkodowana na tle narodowosciowym?

Obecnie proponujemy jedynie akcje informacyjne. Czyli antypolskie zdarzenie dodajesz do naszego serwisu, okreslasz adresata i mozna rozsylac emailem do znajomych - tworzac grupe wsparcia akcji.[/quote]
Czyli nie podajecie, zadnych praktycznych porad, tylko akcje informacyjna o postawach wrogosci wobec Polakow/lek vide kopiowanie linkow z innych stron?

ondansetron 
pułkownik

Wysłany: 08-07-2009, 16:53   

Wiem na pewno, ze Polacy i Polki (polishaction jeszcze raz zapomnisz o plci pieknej w swoich wypowiedziach, to dostajesz ignora za chamstwo ! ;) ) poza granicami Polski sa mniejszoscia narodowa. Jak KAZDA mniejszosc, takze i polska mniejszosc narodowa jest narazona na wieksze ryzyko uprzedzen i zachowan dyskryminacyjnych. Skala zjawiska jest nieznana z racji braku odpowiedniego systemu monitoringujacego, czym moglaby sie zajac inincjatywa polishaction (mozecie?).

polishaction
porucznik

Wysłany: 08-07-2009, 17:04   Re: akcje informacyjne

Cytat:
czy postawy wrogosci Polakow/lek wobec innych Polakow/lek to tez antypolizm, bo tego nie zdefiniowales. Czy akty chuliganstwa tez sie zalicza do antypolizmu (atakujacy nie wiedzial, ze ofiara jest Polak/Polka).

Trudno atak Polaka na Polaka to nazwac antypolonizmem! Chociaz jak cyztam moich oponentow to chyba istnieje jakas forma polo-antypolonizmu. Jezeli aktu chulgianstwa dopuszcza sie obcokrajowiec z nienawisci do Polaka to jest to antypoloznizm, ale jak kazde zjawisko jest dynamiczne.

Cytat:
Czyli nie podajecie, zadnych praktycznych porad, tylko akcje informacyjna o postawach wrogosci wobec Polakow/lek vide kopiowanie linkow z innych stron?

Nie podajemy. poszukujemy przedstawieciela na UK. jezli kto chcialby bezposrednio swiadczyc pomoc - prawnik lub wolontariusz - nie widze rpzeszkod by to robic pod naszym szyldem. to poczatke dzialnosci wiec korzystamy z informacji zapozyczonych. w przyszlosci liczymy na kontakt bezposredni.

polishaction
porucznik

Wysłany: 08-07-2009, 17:06   

ondansetron napisał/a:
Wiem na pewno, ze Polacy i Polki (polishaction jeszcze raz zapomnisz o plci pieknej w swoich wypowiedziach, to dostajesz ignora za chamstwo ! ;) ) poza granicami Polski sa mniejszoscia narodowa. Jak KAZDA mniejszosc, takze i polska mniejszosc narodowa jest narazona na wieksze ryzyko uprzedzen i zachowan dyskryminacyjnych. Skala zjawiska jest nieznana z racji braku odpowiedniego systemu monitoringujacego, czym moglaby sie zajac inincjatywa polishaction (mozecie?).

Nie przyjmuje tego do wiadomsoci. chcemy likwidowac uprzedzenia i dyskryminacja poprzez akcje informacyjne a pozniej pomoc prawna i nacisk medialny!

ondansetron 
pułkownik

Wysłany: 08-07-2009, 17:11   

polishaction napisał/a:
ondansetron napisał/a:

Nie przyjmuje tego do wiadomsoci. chcemy likwidowac uprzedzenia i dyskryminacja poprzez akcje informacyjne a pozniej pomoc prawna i nacisk medialny!

Czego nie przyjmujesz do wiadomosci, badz prosze dokladniejszy.
Proponuje zasiegnac porady u innych, bardziej doswiadczonych mniejszosci.
Nie zlikwidujesz uprzedzen i dyskryminacji poprzez akcje informacyjne. To pewne. Uczy tego doswiadczenie z innych grup mniejszosciowych. Bez akcji uswiadamiajacych spolecznosc brytyjska, bez akcji lobbingowych na rzad brytyjski, bez rzucania liczbami i kwotami, nic sie nie wskora.
Jesli sie myle, to wytlumacz mi prosze spokojnie w jakis sposob akcje informacyjne na polskich stronach, po polsku maja zmienic nastawienie wiekszosci brytyjskiej do mniejszosci polskiej?

ondansetron 
pułkownik

Wysłany: 08-07-2009, 17:15   Re: akcje informacyjne

polishaction napisał/a:
Cytat:

Trudno atak Polaka na Polaka to nazwac antypolonizmem! Chociaz jak cyztam moich oponentow to chyba istnieje jakas forma polo-antypolonizmu. Jezeli aktu chulgianstwa dopuszcza sie obcokrajowiec z nienawisci do Polaka to jest to antypoloznizm, ale jak kazde zjawisko jest dynamiczne.

istnieja akty nienawisci przedstawicieli jednej mniejszosci wobec innych przedstawicieli danej mniejszosci. Warunkiej jest, zeby atakujacy i ofiara byli mniejszoscia.
W przypadku aktow chuliganstwa zaznaczylem, iz atakujacy nie ma pojecia, ze ofiara jest Polak/ka. Czy mozna to wedle ciebie nazwac przejawem antypolonizmu?

polishaction
porucznik

Wysłany: 08-07-2009, 17:53   Re: akcje informacyjne

Cytat:
istnieja akty nienawisci przedstawicieli jednej mniejszosci wobec innych przedstawicieli danej mniejszosci. Warunkiej jest, zeby atakujacy i ofiara byli mniejszoscia.
W przypadku aktow chuliganstwa zaznaczylem, iz atakujacy nie ma pojecia, ze ofiara jest Polak/ka. Czy mozna to wedle ciebie nazwac przejawem antypolonizmu?

powinien dostac taka nauczke, ze zanim zaatakuje to powinien sprawdzic czy to przypadkiem nie Polak :) )) np po przejsciu ogromnego marszu polish action STOP antipolonism
Ostatnio zmieniony przez polishaction 08-07-2009, 17:55, w całości zmieniany 1 raz  

ondansetron 
pułkownik

Wysłany: 08-07-2009, 18:16   Re: akcje informacyjne

polishaction napisał/a:
Cytat:

powinien dostac taka nauczke, ze zanim zaatakuje to powinien sprawdzic czy to przypadkiem nie Polak :) )) np po przejsciu ogromnego marszu polish action STOP antipolonism

A jaka jest odpowiedz na moje pytanie?????

polishaction
porucznik

Wysłany: 08-07-2009, 19:06   Re: akcje informacyjne

Cytat:

Na pewne pytania nie ma odpowiedzi!

polishaction
porucznik

Wysłany: 08-07-2009, 19:07   Re: akcje informacyjne

Cytat:

ondansetron 
pułkownik

Wysłany: 08-07-2009, 19:32   Re: akcje informacyjne

polishaction napisał/a:
Cytat:

Czyli sam nie wiesz czym sie zajmujesz...

polishaction
porucznik

Wysłany: 10-07-2009, 06:02   Polacy wynoście się z kraju Królowej

A to
http://www.polishaction.o...z-irlandii.html

Polacy, muzułmanie i hindusi nie mogą w Irlandii Północnej czuć się bezpiecznie. “Żadnych względów dla obcokrajowców. Wynoście się z kraju Królowej”

sebas 
pułkownik

Wysłany: 10-07-2009, 08:52   

I znowu podales jaskrawy przyklad na wlasna paranoje. Dlaczego mowisz o globalnym antypolonizmie w kontekscie ogolnych nastrojow ksenofobicznych w stosunku do wszystkich imigrantow w Irlandii Polnocnej? Chcialbym ci tylko przypomniec, ze to polscy kibice odegrali niezapomniana role w calym tym przedstawieniu.

Jesli polacy w takiej samej ilosci przyjda pracowac do kraju baskow, na Korsyce, w Serbii, Kosowie, Czarnogorze itp, to predzej czy pozniej jakis radyklany odlam lokalnej prawicowej partii da im do zroumienia, ze sa niemile widziani w ich kraju.

W Irlandii Polnocnej to nie Irlandczycy nas nie chca tylko protestantcy lojalisci, ktorzy juz chyba walcza ze wszystkimi dookola, poniewaz grunt im sie zapada pod nogamii, bo chyba juz dla samego rzadu Wielkiej Brytanii stali sie niewygodnym problemem, jako ze nikt juz chyba nie widzi przeszkod w integracji Ulsteru z pozostala czescia Irlandzkiej Wyspy.
Ostatnio zmieniony przez sebas 10-07-2009, 09:34, w całości zmieniany 2 razy  

polishaction
porucznik

Wysłany: 10-07-2009, 09:45   

Cytat:
Dlaczego mowisz o globalnym antypolonizmie w kontekscie ogolnych nastrojow ksenofobicznych w stosunku do wszystkich imigrantow w Irlandii Polnocnej?

W ramach ogólnych ataków na obcych, które nazywasz ksenofobią mieści się równiez antypolonizm!!!

Cytat:
Chcialbym ci tylko przypomniec, ze to polscy kibice odegrali niezapomniana role w calym tym przedstawieniu.

Właśnie dziś rozmawiałem na ten temat z profesorem badającym zjawisko chuliganów angielskich i polskich. I zwrócił mi uwagę, że wielu z nich wyemigrowało i o ile w Polsce szalikowcy i inne gangi sieją postrach wśród staruszek na ulicach polskich miast, to za granicą dziwnie pokornieją!!! raczej cieżko pracują lub popadają w nałogi! czyżby strach przed obcymi? gdzie ich nacjonalizm i ukochane barwy biało-czerwone?

Cytat:
W Irlandii Polnocnej to nie Irlandczycy nas nie chca tylko

Tylko siedzimy zalęknięci jak mysz podmiotłą trzęsąc się o 100 funtów, żeby mieć za co kupić piwo, złoty łańcuch, żeby wstydu nie było przed znajomymi w Polsce?
Daczego nie potraficie wyrazić zwyczajnie oburzenia z powodu szykan Polaków wręcz mordów!!! kim wy jesteście? zwierzętami bez sumienia? A jutro przyniesie kolejną ofiarę - oby nikt z was! A skoro jesteście tak źli, że trzeba was likwidować - bo odnosze wrażenie, że ciągle tłumaczysz te ataki - to może zbiorowe samobójstwo, albo jakiś obozik koncentracyjny reedukacyjny?

W Chicago niby same robole i jak ktoś napisał same Staszki i Mariany, a nikt nas tutaj nie tyka!
Ostatnio zmieniony przez polishaction 10-07-2009, 09:52, w całości zmieniany 4 razy  

sebas 
pułkownik

Wysłany: 10-07-2009, 11:29   

Cytat:
"W ramach ogólnych ataków na obcych, które nazywasz ksenofobią mieści się równiez antypolonizm!!!
- ale nie jest to nienawisc tylko i wylacznie ukierunkowana na polakow, ze wzgledu na ich kraj pochodznia, kulture czy liczbe populacji. To spotyka wszystkich emigrantow w tym rowneiz polakow.

Cytat:
Właśnie dziś rozmawiałem na ten temat z profesorem badającym zjawisko chuliganów angielskich i polskich. I zwrócił mi uwagę, że wielu z nich wyemigrowało i o ile w Polsce szalikowcy i inne gangi sieją postrach wśród staruszek na ulicach polskich miast, to za granicą dziwnie pokornieją!!! raczej cieżko pracują lub popadają w nałogi! czyżby strach przed obcymi? gdzie ich nacjonalizm i ukochane barwy biało-czerwone?
- nie wierze, ze profesor jest autorem takiego braku refleksji i to jeszcze taki, ktory bada "zjawisko chuliganow", co to w ogole ma do rzeczy z ta twoja polisz akszyn?
Dam ci prosta odpowiedz, nad ktora sie glowi twoj "profesor", chociaz domyslam sie, ze autorem jestes ty sam a nie zaden profesor :D . W Polsce chuligani skupiaja sie grupkach ktore znaja ze swoje miasta, wsi, skadkolwiek pochodza, znaja swoich i okolice, zazwyczaj leja w grupkach pojedyncze osoby lub znacznie mniejsze liczebnie grupki, ktore nie sa sie w stanie bronic, dalatego w praktyce zadnemu znich nie grozi najmniejszy uszczerbek na zdrowiu, a pozniej nie mozna ich odroznic od innych chuliganow z miasteczka i w zasadzie sa bezkarni. Za granica pokorneija bo kumpli tylu nie maja, z ktorymi znali sie od malego i nie ma tych ludzi z ktorymi byli calkowicie oddani jakiejs ideologii czy klubowi. Teraz oni sa w mniejszosci i bardzo latwo jest zaliczyc w..ierdol. Daltego kalkulujac za i przeciw, wybieraja opcje biernej postawy, bo tlumacza sobie, ze oni tu tylko przyjechali na troche i nie chca problemow. Po prostu sr...ja w gacie, bo jak inaczej wytlumaczyc nature czlowieka, ktory z piecioma innymi kumplami bije jedna osobe, ucieka z miejsca zdarzenia, a w przypadku zlapania przez policie zarzeka sie ze to nie on i nie wie kto albo, ze kumple mu kazali albo, ze nic nie widzial, ze tam wcale nie byl.

Ale co to sie ma do wzrostu antypolonizmu na swiecie to wciaz nie wiem?

Cytat:
W Irlandii Polnocnej to nie Irlandczycy nas nie chca tylko
Tylko siedzimy zalęknięci jak mysz podmiotłą trzęsąc się o 100 funtów, żeby mieć za co kupić piwo, złoty łańcuch, żeby wstydu nie było przed znajomymi w Polsce?
Daczego nie potraficie wyrazić zwyczajnie oburzenia z powodu szykan Polaków wręcz mordów!!! kim wy jesteście? zwierzętami bez sumienia? A jutro przyniesie kolejną ofiarę - oby nikt z was! A skoro jesteście tak źli, że trzeba was likwidować - bo odnosze wrażenie, że ciągle tłumaczysz te ataki - to może zbiorowe samobójstwo, albo jakiś obozik koncentracyjny reedukacyjny?

W Chicago niby same robole i jak ktoś napisał same Staszki i Mariany, a nikt nas tutaj nie tyka!

I znowu twoj stan maniakalny daje o sobie znac! Jesli polak wejdzie do czarnej dzielnicy w poludniowym londynie i go zastrzela, to bedzie to bardzo przykra sprawa i naglosniona przez media. Tylko, ze moglby zginac w tym samym czasie jakikolwiek inny bialy, tylko dlatego, ze byl w czarnej dzielnicy, do ktorej nie wolno wchodzic bialym. Ale jak zginie polak, to zaraz, ze to wzrost antypolonizmu, bo nas nienawidza na calym swiecie, morduja, gwalca, szykanuja..... wiec wracajcie do polski, bo to wasz kochany kraj. Wybiera sie tak poszczegolne przypadki z calej Europy i rozciaga na cala emigracje wynoszaca od 2 do 3 milionow ludzi. Tak sie robi paranoje, tak sie zeruje na sensacji, na strachy, ktory sie juz tobie udzielil.

Najgorsze co mozna zrobic, to wlasnie cos jak polysz akszyn, kiedy nie masz ochoty uczyc sie jezyka kraju gospodarzy, jego kultury, zasad postepowania w zyciu codziennym i kiedy z oczywistych wzgledow , gospodarze, ktorzy traktuja cie jak goscia w wlasnym domu, ktoremu oferuja nocleg, zaczynaja ci okazywac niechec, bo przychodzisz do ich domu, nie rozmawiasz z nimi, grzebiesz bez pytania w lodowce i okupujsze telewizor, gdzie oglaasz polskie programy, ktorych on nie rozumie, najgorsze co mozna zrobic, to w podziece za pomoc jescze mu pokazac piesci i wytknac mu brak goscinnosci. Taki wlanie cel przyswieca polysz akszyn, portal stworzony przez maniakow dla maniakow, ktorzy zrobia tyle dobrego dla polskiej emigracji w UK, co polscy kibice po niedawnym meczu w Belfascie.
Ostatnio zmieniony przez sebas 10-07-2009, 11:29, w całości zmieniany 1 raz  

polishaction
porucznik

Wysłany: 10-07-2009, 13:55   

Cytat:
Po prostu sr...ja w gacie, bo jak inaczej wytlumaczyc nature czlowieka, ktory z piecioma innymi kumplami bije jedna osobe, ucieka z miejsca zdarzenia, a w przypadku zlapania przez policie zarzeka sie ze to nie on i nie wie kto albo, ze kumple mu kazali albo, ze nic nie widzial, ze tam wcale nie byl.

Nic tylko potwierdzasz jego prof i moja opinie!!! Po prostu Polacy sa koninkturalni, niewolniczy, tchorzliwi - boja i sluza silnijszym i bogatszym!!! U siebie rzna cwaniaka, a na emigracji posluszni jak pieski! A ja uwazam, ze nie musimy tak tanio ciala sprzedawac! Wiesz jak polskie sprzataczki w USA mowia na swoje klientki, nawet w rozmowach prywatnych - "MOJA PANI". To jezyk niewolnikow!

Cytat:

Najgorsze co mozna zrobic, to wlasnie cos jak polysz akszyn, kiedy nie masz ochoty uczyc sie jezyka kraju gospodarzy, jego kultury, zasad postepowania w zyciu codziennym i kiedy z oczywistych wzgledow , gospodarze, ktorzy traktuja cie jak goscia w wlasnym domu,

Polisz akszyn bedzie mialo edycje anglo - niemiecko- rosyjsko jezyczne. bo jest czego bronic. Ty uwazas zinaczej, ze trzeba sie wtopic, dac ciala zarabiac kase i zyc. Dla mnie to oczywistoc - poza tymi obowiazkami wspolczenego dzikusa, mozna miec poglad polityczny, bronic swojej kultury. Uwazam, ze kiedys byla piekna Polska, przed fala - i do wartosci ja fundujacych nalezy powracac.
Polonia amerykanska, swietnie znajaca jezyk, na zjezdzie Polonii Swiata na poczatku XX w wypowiedziala posluszenstwo Polsce twierdzac, ze sa obywatelami Stanow Zjednoczonych!!! A dzisiaj i tak czuja sie i sa traktowani tylko jako polisz-amerikan. i z moich obserwacji nie ma nic gorszego niz polak z wlasna chamska polska dusza i kultura przekonany, ze odniosl sukces - bo zna jezyk i wydaje mu sie, ze jest krolem junglii, bo sie zamerykanizowal czy zanglicyzowal, asymilowal! To taki megacham!

Juz ci tez pisalem cos na ten temat, ze gdyby tak rozumowali Anglicy kolonizujacy USA dziś byliby Indianami i mowili w języku Siuxow czy innych dzikusów! Biegaliby polnago z malunkai na skorze i mieszkali w wigwamach a nie w wiezowcach! Mozna znac 10000 jezykow tylko nie miec nic do powiedzenia. I tak cie beda pomiatac - jak wiekszosc Polakow na emigracji. A my tracimy czas na szkoly, kursy a w sercu nie mamy imperatywu edukacyjnego!!! Nie wiemy po co sie uczymy. Nie potrafimy praktycznie zastosowac wiedzy. Zamiast wziac sie za siebie od strony zasad, idealow, wysokich wartosci morlanych to rozdrabniasz sie na jezyk i tlumaczenie aktow przemocy!!! Masz zjechane wnetrze - zepsute sumienie i rozbujana busole moralna! Czujesz satysfakcje, ze ty masz swiety spokoj i sobie radzisz - a innych zabijaja!!! Podejrzewam do czasu, az zabija kogos ze znajomych lub rodziny, albo sam doznasz dyskryminacji

tattooart1978 
plutonowy

Twoje miasto w Polsce :: fajne
Wysłany: 10-07-2009, 17:04   Re: Polacy wynoście się z kraju Królowej

polishaction napisał/a:
A to
http://www.polishaction.o...z-irlandii.html

Polacy, muzułmanie i hindusi nie mogą w Irlandii Północnej czuć się bezpiecznie. “Żadnych względów dla obcokrajowców. Wynoście się z kraju Królowej”

I BARDZO DOBRZE DBAJA O SWOJ KRAJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ZYJE IM SIE CORAZ GORZEJ I MUSZA KOGOS OBWINIAC O TO. WINNI SA OBCOKRAJOWCY I WCALE IM SIE NIE DZIWIE ZE ICH ATAKUJA CZYLI OBCOKRAJOWCOW WTYM I POLAKOW.

polishaction
porucznik

Wysłany: 10-07-2009, 18:02   Polowanie na biało-czerwonego Polaka

Biuro podróży oferuje wycieczki do Belfastu z atrakcją "Zapoluj na Polaka" tylko 99 funtow za sztukę!!! Zamów teraz

Pobierz grę komputerową "Polowanie na biało-czerwonego Polaka"

sebas 
pułkownik

Wysłany: 10-07-2009, 18:13   

polishaction napisał/a:
Nic tylko potwierdzasz jego prof i moja opinie!!! Po prostu Polacy sa koninkturalni, niewolniczy, tchorzliwi - boja i sluza silnijszym i bogatszym!!! U siebie rzna cwaniaka, a na emigracji posluszni jak pieski! A ja uwazam, ze nie musimy tak tanio ciala sprzedawac! Wiesz jak polskie sprzataczki w USA mowia na swoje klientki, nawet w rozmowach prywatnych - "MOJA PANI". To jezyk niewolnikow!

Juz z tym profesorem moglbys nie wyskakiwac, bo i tak nikt w niego nie wierzy, zaden szanujacy sie profesor takich rzeczy nie rozpowiada, chyba tylko taki ktoremu nie wyszlo, i sie musi zemscic za nieudane zycie osobiste, a juz napewno ktos taki nie powinien sie brac za akcje w stylu polish akszyn bo tylko narobi smrodu, zwyklym, ciezko pracujacych ludziom. Bo tak to jest z niektorymi polakami, ze jak zaczyna sie robic dobrze, to zaraz przyjdzie jakis i wszystko zepsuje, bo chce zablysnac.

polishaction napisał/a:
Po prostu Polacy sa koninkturalni, niewolniczy, tchorzliwi - boja i sluza silnijszym i bogatszym!!! U siebie rzna cwaniaka, a na emigracji posluszni jak pieski!
- same jakies bzdury, z kiepskich propagandowych gazetek, powtarzane bez zrozumienia. Na sile wymyslasz problemy, zeby tylko sie wyladowac. Zaczynam podejrzewac, ze to wlasnie ktos ciebie bardzo skrzywdzil w szikagoo i szukasz zemsty. Co sie stalo, ktos ci zwrocil uwage, ze mieszkajac 10 lat w USA, ciagle mowisz lamana angielszczyzna?
Dlaczego przypisujesz polakow tak straszne cechy? A anglicy czy francuzi ich nie posiadaja niby??. Struktura gangu, grupy kiboli organizuja sie na zasadzie plemion, jeden jest wodzem a reszta slucha, nie ma przywodcy to sie siedzi cicho. Jak szef mowi ze kogos nie lubi to wszyscy sie zgadzaja, jak mowi lac to leja... a pozniej spie...szja. Anglicy czy Irlandczycy nie roznia sie ani troche pod tym wzgledem od polakow. Powiedzialbym, ze wyspiarze wykazuja sie wiekszym tchorzostwem w tych sprawach niz polacy. Skad u ciebie ten pomysl, ze my niewolnicza nature? TO ze sie porownujesz do czarnych niewolnikow z USA, to ze sie czujesz gorszy i nie potrafisz odpowiedziec jak ktos ci cos zarzuca tylko cisniesz to w sobie i klniesz pod nosem, nie uprawnia cie do tego zeby organizowac zaraz akcje odwetowa, bo nie umiesz sobie dac rady w zyciu codziennym na emigracji.
Wiekszosc ludzi ktorych poznalem na emigracji, pracuje i zyje, podrozuje, kupuje samochody, domy, zaklada rodziny, chodzi do kosciola, zyja jak normalni ludzie i nie mozna powiedziec, ze daja ciala. Ciala to dawali jak byli w Polsce i pozwalali sie doic na lewo i prawo, przez rozne instytucje, jak mleczne krowy.
Z tymi sprzataczkami to mnie rozwaliles teraz :D , w polsce sprzataczka mowi panie dyrektorze, panie kierowniku... i co z tego?
Podaj mi przyklady polakow z szikago, ktorzy maja wlasne firmy, restauracje, pracuja w szkolach, prowadza szkolenia, ktorzy zwracja sie do amerykanow "moj panie, moja pani".??? NIE BADZ SMIESZNY!

polishaction napisał/a:
Polisz akszyn bedzie mialo edycje anglo - niemiecko- rosyjsko jezyczne. bo jest czego bronic.

A niech sobie i bedzie po chinsku, papuasku czy w jezyku masajow, wazne jest aby prowadzili to ludzie znajacy sie rzeczy, a nie oszolomy ktory ktorym objawila sie prawda.

polishaction napisał/a:
Ty uwazas zinaczej, ze trzeba sie wtopic, dac ciala zarabiac kase i zyc. Dla mnie to oczywistoc - poza tymi obowiazkami wspolczenego dzikusa, mozna miec poglad polityczny, bronic swojej kultury. Uwazam, ze kiedys byla piekna Polska, przed fala - i do wartosci ja fundujacych nalezy powracac.
Nie wiem zupelnie o czym ty piszesz, sam zaczynam sie juz gubic w twoich wywodach. O jakiej fali mowisz? wojskowej? spolecznej? W polsce zawsze byla jakas fala. Wczesniej szlachta gnebila chlopw, pozniej zaborcy, poniej sanacja, pozniej komuchy, a teraz dresy :D . Co za roznica, kto kogo gnebi, zawsze beda gnebiacy i gnebieni ale co to ma wspolnego z polyszakszon to wciaz nie wiem. Chyba tylko to, ze jakis biedny zgnebiony chlopczyk, musi sobie powetowac obelgi kolegow, ktore z racji braku reakcji w odpowiednim czasie, nie daj mu teraz spac po nocach.

polishaction napisał/a:
"Polonia amerykanska, swietnie znajaca jezyk, na zjezdzie Polonii Swiata na poczatku XX w wypowiedziala posluszenstwo Polsce twierdzac, ze sa obywatelami Stanow Zjednoczonych!!! A dzisiaj i tak czuja sie i sa traktowani tylko jako polisz-amerikan."
- no to skoro juz taka organizacja tam dziala, to po co ty sie wtracasz? Chyba tylko po to, zeby za to polish-amerikan zemscic sie w Europie.

polishaction napisał/a:
i z moich obserwacji nie ma nic gorszego niz polak z wlasna chamska polska dusza i kultura przekonany, ze odniosl sukces - bo zna jezyk i wydaje mu sie, ze jest krolem junglii, bo sie zamerykanizowal czy zanglicyzowal, asymilowal! To taki megacham!
- jak masz takie pojecie o polakach, o wlasnych rodakach to po co sie zabierasz za takie przedsiewziecia, wyjedz gdzies gdzie polakow nie ma to sie moze troche uspokoisz. Glowna wada polakow jest to, ze nie potrafia nabrac dystansu do samych siebie, to wlasnie zniecheca ludzi z innych krajow, ze jestesmy smutasy i ze wszystko bierzemy na serio. Co widac po tobie, 10 lat na emigraci, a cechy typowego polaka masz wypisane na czole. Zaloze sie, ze trzymalesz przez caly czas spedzony w szikago, glownie z polakami. Czyli masz mentalnosc polaka z polskiego getta (ktore swoja droga tkwi w twojej glowie).

polishaction napisał/a:
Juz ci tez pisalem cos na ten temat, ze gdyby tak rozumowali Anglicy kolonizujacy USA dziś byliby Indianami i mowili w języku Siuxow czy innych dzikusów! Biegaliby polnago z malunkai na skorze i mieszkali w wigwamach a nie w wiezowcach! Mozna znac 10000 jezykow tylko nie miec nic do powiedzenia. I tak cie beda pomiatac - jak wiekszosc Polakow na emigracji. A my tracimy czas na szkoly, kursy a w sercu nie mamy imperatywu edukacyjnego!!! Nie wiemy po co sie uczymy. Nie potrafimy praktycznie zastosowac wiedzy. Zamiast wziac sie za siebie od strony zasad, idealow, wysokich wartosci morlanych to rozdrabniasz sie na jezyk i tlumaczenie aktow przemocy!!! Masz zjechane wnetrze - zepsute sumienie i rozbujana busole moralna! Czujesz satysfakcje, ze ty masz swiety spokoj i sobie radzisz - a innych zabijaja!!! Podejrzewam do czasu, az zabija kogos ze znajomych lub rodziny, albo sam doznasz dyskryminacji

Pomiataja toba jak pozwalasz soba pomiatac, jesli w zyciu codziennym w Polsce dawales soba pomiatac, to i beda toba pomiatali za granica. Jesli jestes oferma w zyciu codziennym, to siedz w domu albo idz po porade do psychologa, a nie robisz wielka maniakalna afera o globalnym wzroscie antypolonizmu. Na ksiezycu pewnie juz tez nas nie lubia.

polishaction napisał/a:
A my tracimy czas na szkoly, kursy a w sercu nie mamy imperatywu edukacyjnego!!!
- chesz mi powiedzc, ze angole maja imperatym edukacyjny albo irole? AAAAAAAAAAAAAA HAHA A:D Najwiekszych glabow, nieukow bez ambicji, zyjacych z benefitow przez cale zycie, ciagle narzekajacych, spotkalem wlasnie an wyspach. Polakom nie siegaja do piet.

polishaction napisał/a:
Nie wiemy po co sie uczymy. Nie potrafimy praktycznie zastosowac wiedzy.
- mow za siebie, ja zanam same przeciwienstwa do tego co mowisz i poznalem i poznaje ich w UK.

polishaction napisał/a:
Zamiast wziac sie za siebie od strony zasad, idealow, wysokich wartosci morlanych to rozdrabniasz sie na jezyk i tlumaczenie aktow przemocy!!!
- znowu jakis belkot pseudopolityczno-ultrakatolicki. Kometuje te twoje linki niby wzroscie antypolonizmu, wyrwane z kontekstu, ktorymi probujesz polatac swoja falszywa ideologie, bo mnie po prostu smiesza :) .

polishaction napisał/a:
Masz zjechane wnetrze - zepsute sumienie i rozbujana busole moralna! Czujesz satysfakcje, ze ty masz swiety spokoj i sobie radzisz - a innych zabijaja!!! Podejrzewam do czasu, az zabija kogos ze znajomych lub rodziny, albo sam doznasz yskryminacji

Znowu twierdze, ze ofiara dyskryminacji padles ty sam, moze za swoj fanatyczny katolicyzm, kto wie. Czuje satysfakcje, ze radze sobie na obczyznie tak jak chialbym radzic sobie w polsce. Co do zabijania, to czuje to samo za kazdym razem gdy ginie polak w Polsce albo na emigracji.

Chialbym cie jescze zarzucic, ze sie powtarzasz, krecisz i nie odpowiadasz na wszystkie zarzuty tylko wybierasz ze 20% tych, na ktore moze cos tam napisac, zauwaz ze ja odpowiadam na kazdy twoj akapit od samego poczatku. Wydajesz sie ignorowac argumenty podkopujace twoje wypociny i odkrecasz kota ogonem jak rasowy demagog, raczac wszystkch spora dawka dramatyzmu i gniewu.

Czlowiek, ktory sie bierze za takie przedsiewziecia pownienen miec obiektywne podejscie do sprawy emigracji i byc wolny od wlasnych kompleksikow. Bo co wskora czlowiek uwazajacy sie w glebi duszy za biednego polaczka, ktory niesmialo majaczy o wskrzeszniu polskiego katolockiego imperium wschodzie.
Ostatnio zmieniony przez sebas 10-07-2009, 18:24, w całości zmieniany 4 razy  

sebas 
pułkownik

Wysłany: 10-07-2009, 18:58   

polishaction napisał/a:
Podejrzewam do czasu, az zabija kogos ze znajomych lub rodziny, albo sam doznasz dyskryminacji
- nie sadze, ze to kiedykolwiek nastapi poniwaz jestem juz na emigracji (bylem w kilku krajach) juz piec lat. Spotkalem tysiace osob, rozniez z USA i traktowano mnie tak jak chcialem byc traktowany. Do nikogo nie mowilem per pan/pani, tylko prosto z mostu, nawet czesto za prosto, poniewaz moj angielski dopiero sie szlifowal. :)
Jesli po tych 5 latach zetkne sie z dyskryminacja, rasizmem, to bede wiedzial ze wlasnie trafilem na skinhedow angielskich albo murzynow, ktorzy po prostu musza komus dokopac bo maja depresje:D. Zdaje sobie sprawe z tego, ze moze mi sie to kiedys przytrafic, poniewaz oszolomysa na calym swiecie, ktorym nie potrzeba zbyt wiele, zeby kogos ponizyc albo sprac. Jednak majac w pamieci te tysiace ludzi co mi sie przewinelo przed oczami i nic jakos mi nie zrobili, bede wiedzial ze te przypadki agrsji ktore moze mnie kiedys spotkaja sa odosobnione i nie ma co robic afery. Zycie i tyle. W polsce mozna dostac za to, ze sie inaczej wyglada, dziwnie mowi, nalezy do innego" klubu, pochodzi z innego miasta czy wsi ale nikt jakos nie robi wielkiej akcji obronej "ofiar fali". :)
Ostatnio zmieniony przez sebas 10-07-2009, 19:00, w całości zmieniany 1 raz  

sebas 
pułkownik

Wysłany: 10-07-2009, 21:47   

Chialbym zadedykowac pewien utwor. :D :D:D

Pioseka spiewana przez w pelni wolnych polakow dedykowna niewolnikom wlasnych glow.

http://sebana.wrzuta.pl/a...dmiomilowe_buty

polishaction
porucznik

Wysłany: 11-07-2009, 00:28   

Cytat:

Wiekszosc ludzi ktorych poznalem na emigracji, pracuje i zyje, podrozuje, kupuje samochody, domy, zaklada rodziny, chodzi do kosciola, zyja jak normalni ludzie i nie mozna powiedziec, ze daja ciala. Ciala to dawali jak byli w Polsce i pozwalali sie doic na lewo i prawo, przez rozne instytucje, jak mleczne krowy.

czyz nie tak zyl jaskiniowiec? dajesz ciala i sie doic tu i tam!!! jak masz cos do powiadzenia w temacie to prosze - poza tym hamuj z takimi "biedny zgnebiony chlopczyk" "bzdury, z kiepskich propagandowych gazetek" "belkot pseudopolityczno-ultrakatolicki". jezeli nie chcesz pomoc odejdz, bo cie projekt przerasata!

Cytat:
trafilem na skinhedow angielskich albo murzynow, ktorzy po prostu musza komus dokopac

ty wszsytko tlumaczysz, ze polakow ktos musi lac! Szczerze ci tego zycze bliskiego spotkania z nimi, tylko nie mow ze bolalo!!!

polishaction
porucznik

Wysłany: 11-07-2009, 00:30   

Pozdrowienie muzyczne
hymn III RP http://www.youtube.com/watch?v=_if7AU9bxOY

sebas 
pułkownik

Wysłany: 11-07-2009, 07:18   

polishaction napisał/a:
czyz nie tak zyl jaskiniowiec? dajesz ciala i sie doic tu i tam!!! jak masz cos do powiadzenia w temacie to prosze - poza tym hamuj z takimi "biedny zgnebiony chlopczyk" "bzdury, z kiepskich propagandowych gazetek" "belkot pseudopolityczno-ultrakatolicki". jezeli nie chcesz pomoc odejdz, bo cie projekt przerasata!
- jaskiniowcy nie znali mleka, hamowac nie zamierzam, poniewaz w twoich wypowiedziac zawartych jest tak wiel bzdur, ze poczulem ze musze je opatrzyc komentarzem. Poza tym musze cie zmartwic, odesjc nie zamierzam. Jeszcze to mi sie na forum nie zdarzylo ale co tam. Nie odejde dlatego, bo wiem ze nie mozna demagoga zostaic samego, zeby mowil i zeby kto inny sluchal, bo tylko narobi sie wiecej zlego niz dobrego. Jestes osoba niekompetentna do swojej roli i niechialbym zebys zarazil innych, szczegolnie w Norwich swoja ideologia. Poniewaz tutaj na miejscu, nie wystepuje wiekszosc tych zjawisk ktore probujesz wszystkim wmowic i naprawde szkoda tego marnowac.

Cytat:
ty wszsytko tlumaczysz, ze polakow ktos musi lac! Szczerze ci tego zycze bliskiego spotkania z nimi, tylko nie mow ze bolalo!!!
- przeciez to tym sam co chwila mowisz do dyskryminacji, pobiciach, morderstwach. Moj post byl odpowiedzia na twoj, ze ktos, ja lub moi bliscy badna ofiara morderstwa czy pobicia. Juz zapomniales? Czy moze sie juz gubisz w tym co piszesz?! A moze nie rozumiesz?!
Ostatnio zmieniony przez sebas 11-07-2009, 07:21, w całości zmieniany 1 raz  

sebas 
pułkownik

Wysłany: 11-07-2009, 07:20   

polishaction napisał/a:
Pozdrowienie muzyczne
hymn III RP http://www.youtube.com/watch?v=_if7AU9bxOY

Hymnu sie spodziewalem, chociaz fajniejszy bylby Szopen Fryderyk ale nie trudz sie, sam go sobie znajde w necie.

polishaction
porucznik

Wysłany: 11-07-2009, 14:32   

Cytat:
Poniewaz tutaj na miejscu, nie wystepuje wiekszosc tych zjawisk ktore probujesz wszystkim wmowic i naprawde szkoda tego marnowac.

Dyskutujesz z faktami, dlatego ta rozmowa staje się jałowa!!! Mnie możesz atakować, naet chamsko, ale dlaczego ignorujesz doniesienia prasowe!!! Wsłuchaj sie w głosy innych Polaków na wyspach. Nie jesteście darzeni szacunkiem ! Jesteście pogardzani na wileu płaszczyznach: ekonomicznej (niskoopłacane i brudne zawody), obyczajowej (chamstwo, pijaństwo) oraz politycznym (niezorganizowanie, ile Polaków tyle zdań). Te czynniki są wykorzystywane przez różnych narodowców, którzy chcą sie was pozbyć - a wy jak owieczki prowadzone na rzeź jeszcze się z tym godzicie! Nie podejmując działań na zadnej płaszczyźnie, nie bronicie siebie, nie chcecie pokazać siebie jako normalnych ludzi - skazujecie siebie na wykluczenie. Obraża mnie to, że Polaków lokuje sie z jakimis egzotycznymi mniejszościami i się ich kopie! Dla ciebie to najwidoczniej normalne!? Coś/ktoś cię musiał/o kopać całe życie!

Ja naprawde nie oczkuje od ciebie oślej krytyki! Nie masz nic do powiedzenia w sprawie zjawiska antypolonizmu i wizerunku Polaków emigrantów! Negujesz problem, a fakty mówią coś innego. To że z perspektywy twoich czworaków nie widzisz problemu to znaczy, że twoi panowie cie dobrze traktują, albo zatraciłeś perspektywę wolności i honoru!

sebas 
pułkownik

Wysłany: 11-07-2009, 14:44   

polishaction napisał/a:
Dyskutujesz z faktami, dlatego ta rozmowa staje się jałowa!!! Mnie możesz atakować, naet chamsko, ale dlaczego ignorujesz doniesienia prasowe!!! Wsłuchaj sie w głosy innych Polaków na wyspach. Nie jesteście darzeni szacunkiem ! Jesteście pogardzani na wileu płaszczyznach: ekonomicznej (niskoopłacane i brudne zawody), obyczajowej (chamstwo, pijaństwo) oraz politycznym (niezorganizowanie, ile Polaków tyle zdań). Te czynniki są wykorzystywane przez różnych narodowców, którzy chcą sie was pozbyć - a wy jak owieczki prowadzone na rzeź jeszcze się z tym godzicie! Nie podejmując działań na zadnej płaszczyźnie, nie bronicie siebie, nie chcecie pokazać siebie jako normalnych ludzi - skazujecie siebie na wykluczenie. Obraża mnie to, że Polaków lokuje sie z jakimis egzotycznymi mniejszościami i się ich kopie! Dla ciebie to najwidoczniej normalne!? Coś/ktoś cię musiał/o kopać całe życie!

Ja naprawde nie oczkuje od ciebie oślej krytyki! Nie masz nic do powiedzenia w sprawie zjawiska antypolonizmu i wizerunku Polaków emigrantów! Negujesz problem, a fakty mówią coś innego. To że z perspektywy twoich czworaków nie widzisz problemu to znaczy, że twoi panowie cie dobrze traktują, albo zatraciłeś perspektywę wolności i honoru!

Majaczysz znowu i robisz z igly widly jak zwykle. Potwierdza sie tylko moje przypuszczenie ze masz paranoje i nawet z sytuacji kiedy polak atakuje polaka za granica, zrobilbys antypolonizm.

Poza tym coraz bardziej widoczny staje sie u ciebie kompleks polaczka, zostaw lepiej ta agitacje bo ci nie wychodzi.

polishaction
porucznik

Wysłany: 11-07-2009, 15:45   

Cytat:
Majaczysz znowu i robisz z igly widly jak zwykle. Potwierdza sie tylko moje przypuszczenie ze masz paranoje i nawet z sytuacji kiedy polak atakuje polaka za granica, zrobilbys antypolonizm.

Poza tym coraz bardziej widoczny staje sie u ciebie kompleks polaczka, zostaw lepiej ta agitacje bo ci nie wychodzi.

Wyszło polskie chamstwo! A agitacja skuteczna, mamy odowiedzi od wielu konkretnych, poważnych osób i organizacji, którym los własny i innych nie jest obcy! A ty tylko potrafisz marnego poziomu pomówienia miotać, nic konstruktywnego!!!

sebas 
pułkownik

Wysłany: 11-07-2009, 16:14   

polishaction napisał/a:
Wyszło polskie chamstwo! A agitacja skuteczna, mamy odowiedzi od wielu konkretnych, poważnych osób i organizacji, którym los własny i innych nie jest obcy! A ty tylko potrafisz marnego poziomu pomówienia miotać, nic konstruktywnego!!!

Jasne :wink: . Mam nadzieje, ze te twoje "powazne organizacje" znaja problem lepiej niz ten twoj uniwersytecki profesorek co badal chuliganow i do niczego nie doszedl :mrgreen:

Co do do pomowien to nie pozostaje ci dluzny, poczytaj swoje posty, ile w nich zlosci i oznakow fobii. Zreszta po co ja ci to mowie :lol:
Ostatnio zmieniony przez sebas 11-07-2009, 16:21, w całości zmieniany 1 raz  

ondansetron 
pułkownik

Wysłany: 11-07-2009, 17:26   

polishaction napisał/a:

Dyskutujesz z faktami, dlatego ta rozmowa staje się jałowa!!!

Jak dla mnie calkiem zabawna czasami :)
Cytat:
Mnie możesz atakować, naet chamsko,

w tej dyskusji lepiej zostawic tobie ta role, bo swietnie sie w niej spisujesz
Cytat:
Wsłuchaj sie w głosy innych Polaków na wyspach.

Tego i Tobie bym zyczyl.

Cytat:
Nie jesteście darzeni szacunkiem ! Jesteście pogardzani na wileu płaszczyznach: ekonomicznej (niskoopłacane i brudne zawody),

komletnie sie mijasz z rzeczywistoscia. Znam wielu Polakow i Polki (ZNOWU ZAPOMNIALES!!!!!!!!) pracujacych na wysokich stanowiskach, w powazancyh zawodach. Nie znam za to zbyt wielu obywateli Polski, ktorzy pracuja za podstawowa pensje.
Cytat:
obyczajowej (chamstwo, pijaństwo)

to chyba mowa o ludziach w Polsce nie za granica....
Cytat:
oraz politycznym (niezorganizowanie, ile Polaków tyle zdań).

Coz za bzdura. Ostatnie wybory parlamentarne byly bardzo dobrze zorganizowane i frekwencja dopisala. Politycznie wiekszosc moich znajomych jest zorientowana jkie sa istotne partie w UK i wszyscy moi znajomi brali udzial w samorzadowych wyborach, bo wazne jest ty by miec odpowiednich ludzi w miejscu w ktorym sie zyje (czytaj UK).
Cytat:
Nie podejmując działań na zadnej płaszczyźnie, nie bronicie siebie, nie chcecie pokazać siebie jako normalnych ludzi - skazujecie siebie na wykluczenie. Obraża mnie to, że Polaków lokuje sie z jakimis egzotycznymi mniejszościami i się ich kopie! Dla ciebie to najwidoczniej normalne!? Coś/ktoś cię musiał/o kopać całe życie!

Ja nie mam kompleksu Polaka/Polki. Nie czuje sie jako ktos gorszy, bo jestem emigrantem. Wiem do kogo sie zwrocic o pomoc w przypadku dyskryminacji narodowosciowej. Na szczescie nie czesto, ale zdarzylo mi sie w prac zwrocic uwage na to, by pamietac o nie dyskryminowaniu Polakow/lek. Na szczescie ani razu do tego nie doszlo, a odpowiednie polisy i procedury dbaja o spokojny zywot moich rodakow i rodaczek w pracy. Z chuliganami nie walcze, bo sie nie da. Polacy sa mniejszoscia narodowa, taka sama jak mniejszosci zydowskie, niemieckie, francuskie czy inne w UK.

Cytat:
To że z perspektywy twoich czworaków nie widzisz problemu to znaczy, że twoi panowie cie dobrze traktują, albo zatraciłeś perspektywę wolności i honoru!

Czy ludzie z ktorymi wspolpracujesz sa twoimi panami? Wspolczuje.

Ferro 
Generał
ferro-webdesign.com

Wysłany: 11-07-2009, 19:30   

Cytat:

Nie jesteście darzeni szacunkiem ! Jesteście pogardzani na wileu płaszczyznach: ekonomicznej (niskoopłacane i brudne zawody)
komletnie sie mijasz z rzeczywistoscia.
ODP: Znam wielu Polakow i Polki (ZNOWU ZAPOMNIALES!!!!!!!!) pracujacych na wysokich stanowiskach, w powazancyh zawodach. Nie znam za to zbyt wielu obywateli Polski, ktorzy pracuja za podstawowa pensje.

Widze, ze ta dyskysja robi sie coraz smieszna. Dochodzi do starcia dwoch ekstremalnych pogladow - z ktorych ani jeden, ani drugi nie ma zbyt wiele wspolnego z rzeczywistoscia.
Z pana Polishaction wychodza straszne kompleksy i paranoje, majace swoje zrodlo w swietym przekonaniu, ze Polacy to najbardziej znienawidzony narod na swiecie i ze wszyscy czekaja, aby tylko Polakowi dokopac - za to, ze jest Polakiem.
Z drugiej strony mamy wybielanie rzeczywistosci. Nie oszukujmy sie - dla Anglika pierwsze skojarzenia ze slowem 'Polak' to 'niewykwalifikowana, tania sila robocza, podejmujaca kazda prace i za kazda stawke, nieznajaca jezyka i pazerna na pieniadze'. Nie wiem jakie pojecie o emigracji w Anglii ma polishaction, ale uzywajac terminologii z amerykanskich reliow mamy w wiekszosci opinie taka, jaka moga sie 'poszczycic' Meksykanie w Stanach. Nie mamy takiej opinii za darmo, albo dlatego, ze nas tutaj nie lubia - sami sobie na taka opinie zapracowalismy.

Cytat:
obyczajowej (chamstwo, pijaństwo)
ODP: to chyba mowa o ludziach w Polsce nie za granica....

Szczerze powiedziawszy z takim buractwem jakie widzialem podczas 5 lat mojego pobytu na wyspach w Polsce sie spotkalem sie nigdy. Mnostwo ludzi bardzo prostych, nieporadnych, bez ambicji, ani checi poprawy swojego losu. Wielu w tylko jednym polu ma wybitne osiagniecia - cwaniactwie, kretactwie, pazernosci.

sebas 
pułkownik

Wysłany: 11-07-2009, 19:38   

polishaction napisał/a:
Wow!!! Więc przyczyną zabójstw Polaków jest ich słabość!!! Brawo co za emanacja falowej mentaloności. W Polsce rządzi fala! Dominują silniejsi fizycznie. Dlatego znęcanie się ojców nad dziećmi, nauczycieli, księży. Wymuszanie posłuszeństwa przez silniejszych w szkołach, wojsku, pracy itp. I objawiłeś taką rację kolego! W pewnych sytuacjach sam nie poradzisz! Nawet lew padnie pod naporem 1000 hien ... i po to ludzie wymyślili organizacje! ale my jesteśmy hienami! Ludem prymitywnym dzieki imputacji kultury azjatyckiej przynisionej przez bolszewików!
- to mi zajezdza propaganda z przed kilkudziesieciu lat. Imputacje kultury to przeszedles ewidentnie ty sam, skoro uwazasz ze jestes hiena :D . Poczytaj sobie w wikipedii o Wszechpolakach, bo jestes odzwierciedleniem ich ideologii, dowiesz sie dlaczego stracili poparcie polakow, tych samych o ktorych teraz walczysz jak lew... jak hiena sorki :)

polishaction napisał/a:
Jestem wrażliwy nawet na jedno!!!
- Jestes chory na jedno, nie mozesz wybic wszystkich psow tylko dlatego, ze jeden z nich obs..al ci drzwi.

polishaction napisał/a:
Sygerujesz asymilację? Tylko wiedz że tożsamość nie jest subiektywną sprawą. Bierz pod uwagę to czy Anglicy uznają cie anglikiem!!! Podobnie myśleli polacy w USA ale nawet w 10089 pololeniu zostali tylko polish-americans!!! Idź do biblioteki pocztaj sobie a nie popełniaj błędów. Mamy przecież ok 200 letnią tradycję emigracyjną - Macie widocznie 200letnia tradycje samcyh porazek ale to juz wasza wina a nie polityki.
- Problemu na wyspach najwyrazniej nie maja np Francuzi, Szwedzi, Hiszpanie, Belgowie, Holendrzy, Niemcy i na odwrot, Wyspiarze nie maja problemow z asymilacja w ich krajach. Wszycy zyja obok siebie wrecz niezauwazalnie, jakby sie ztopili w calosc. Tozsamosc jest wlasnie BARDZO SUBIEKTYWNA SPRAWA, a ty piszsz, ze nie i znowu mam wrazenie, ze powtarzasz jakis slogan ktorego nie rozumiesz. Kazdy polak ktory cec-h-uje sie duza dawka obiektywizmu nie powinien miec problemow z asymilacja.

polishaction napisał/a:
Wow! Skąd ta gloryfikacją pracowitości? Pracowitość zwłaszcza fizyczna polska to domena niewolnictwa! Każdy myślący człowiek che mało pracować dużo zarabiać. patrz klasę menadżerów czyli Angole, Amerykanie, Niemcy. Jakoś nie wywyższają się tym, że cieżko zasuwają!!! Uwolnij się ze swego niewolnictwa!
- Nie masz zielonego pojecia o emigracji w europeiskiej, prawdopodobnie emigracja w USA jest ci znana tylko w waskim zakresie. Na wyspch jest wielu polskich biznesmenow, manegerow, nauczycieli, instruktorow, policjanow, lekarzy, doktorow, znam wielu osobiscie. Wiec nie wiem o jakich polakch ty piszesz. Chyba tylko o chlopach panszczyznianych, uwlaszczonych w ostatnich chwilach I Rzeczypospolitej, ktorzy po rozbiorach wyemigrowali do Ameryki i osiedlili sie miedzy innymi w twoim szikago. O tak, teraz wszystko staje sie jasne. Tamta fala migracji miala mentalosc niewolnikow, z ktora teraz probojesz walczyc. Dlatego moze nalezy najpierw zrobic porzadek na wlasnym podworku, a dopiero pozniej brac sie za bardziej ambitne przedsiewziecia.

polishaction napisał/a:
Zatem nic nie wiesz o historii Polonii. Termin polish-american przynalezy do zasymilowanych polakow!!!!

polishaction napisał/a:
"Polonia amerykanska, swietnie znajaca jezyk, na zjezdzie Polonii Swiata na poczatku XX w wypowiedziala posluszenstwo Polsce twierdzac, ze sa obywatelami Stanow Zjednoczonych!!! A dzisiaj i tak czuja sie i sa traktowani tylko jako polisz-amerikan

Schizofremik??? :mrgreen:
To jak jest w koncu z tymi polisz-amerikan? Gubisz sie w zeznanich czy jak? Znowu dajesz przyklad, ze nie wiesz o czym piszesz. Uprawiasz demagogie, ewentualnie jakis pokraczny populizm.
Ostatnio zmieniony przez sebas 11-07-2009, 19:40, w całości zmieniany 1 raz  

polishaction
porucznik

Wysłany: 12-07-2009, 15:08   

Cytat:
Z pana Polishaction wychodza straszne kompleksy i paranoje, majace swoje zrodlo w swietym przekonaniu, ze Polacy to najbardziej znienawidzony narod na swiecie i ze wszyscy czekaja, aby tylko Polakowi dokopac - za to, ze jest Polakiem.

Skad to przekonanie, ze uwazam i Polacy to najbardziej znienawidzony narod na swiecie? Tylko probuje uwrazliwic was, ze cos sie zlego zaczyna dziac!! I tylko tyle! Skupiliscie sie tylko na aktach przemocy! Dotycza one niestety tylko wysp brytyjskich. W usa stosuja wobec nas inego typu nieczciwosc - propagandowa!

Cytat:
Z drugiej strony mamy wybielanie rzeczywistosci. Nie oszukujmy sie - dla Anglika pierwsze skojarzenia ze slowem 'Polak' to 'niewykwalifikowana, tania sila robocza, podejmujaca kazda prace i za kazda stawke, nieznajaca jezyka i pazerna na pieniadze'.

Zdadzam sie, wiec PolishAction rozpoczyna tez debate o nas samych! Ale pytam czy to powod do dyskryminacji i zabijania Polakow? To chyba nieadekwatna kara!? Chinczycy sa jeszcze pardziej pazerni na kase, tylko wy nico nich nie wiecie!! Nie macie pojecia o dumie innych narodow i o ich slabosciach wiec zamykacie dyskusje tylko wokol siebie. Zachecam do obserwacji, ale istotnej innych. Dla Niemca, Dunczyka Zyda, nie byloby do pomyslenia godzic sie na to ze jednak jestesmy gorsi i moga nas bic, nekac, oszukiwac, mordowac! Czyz to przypadek, ze w histori ostanich 150 lat tak czesto nas nekano? A moze wasza postawa jest tego zrodlem i wytlumaczeniem? A historia tak lubi sie powtarzac!!!

Cytat:
Szczerze powiedziawszy z takim buractwem jakie widzialem podczas 5 lat mojego pobytu na wyspach w Polsce sie spotkalem sie nigdy. Mnostwo ludzi bardzo prostych, nieporadnych, bez ambicji, ani checi poprawy swojego losu. Wielu w tylko jednym polu ma wybitne osiagniecia - cwaniactwie, kretactwie, pazernosci.

Totalna zgoda, znamy to wszsyscy, ale nic nie robimy z tym. Dajemy przyzwolenie na to chamastwo. O tym swiadcza tez wasze wypowiedzi. Nie chcecie jednoznacznie ocenic negatywnych polsich postaw emigrantow! Tylko z uporem maniaka powtarzam pytanie, czy to powod do szykanowania nas, nekania klamstwami, a konczac na morderstwach? PolishAction tylko otwiera dyskusje na ten temat - nic wiecej! Wiec co bojowka polityczna WszyPolacy maja do tego?

sebas 
pułkownik

Wysłany: 12-07-2009, 23:13   

Cytat:
Skad to przekonanie, ze uwazam i Polacy to najbardziej znienawidzony narod na swiecie? Tylko probuje uwrazliwic was, ze cos sie zlego zaczyna dziac!! I tylko tyle! Skupiliscie sie tylko na aktach przemocy! Dotycza one niestety tylko wysp brytyjskich. W usa stosuja wobec nas inego typu nieczciwosc - propagandowa!
- widze przyjales teraz ton pojednawczy, ciekawe czemu? Czy juz dotarlo do ciebie, ze w kolko mowisz to samo i ze mowisz bez sensu? Sprobuj wreszcie uwrazliwic sam siebie, na zmiany spoleczne jakie zaszly w Polsce i jakie zachodza teraz, o ktorych ty nawet nie masz pojecia. Powiedz mi jak czlowiek, ktory urodzil sie na emigracji, moze sie zajmowac sprawa poloni, jesli nie zadal sobie nawet trudu, zeby zaktualizowac chociazby tylko bierzace informacje na temat kraju, z ktorego pochodzi jego rodzina. Przekrecasz nazwe Wszechpolakow, nie znajac absolutnie tego ugrupowania i jaka role odgrywal w Polsce. W oczy rzuca sie twoja niechec, jak rowniez miemanie o swojej wyzszoci wzgledem polakow z Polski. Chamy, niewolnicy, hieny, jaskiniowcy!!!. Kazdy kto wypisuje publicznie takie rzeczy o rodakach nie powinien pod zadnym pozorem reprezentowac ich na arenie miedzynarodowej.
Nic zlego nie zaczyna sie dziac na Wyspach, co najwyzej zle sie zaczyna dziac z twoja glowa. Skupilismy sie na aktach przemocy, w zwiazku z tym o czym piszesz, poniewaz na swojej smiesznej stornie piszesz glownie o domniemanych aktach przemocy wzgledem polakow. To samo zawieraja twoje posty, dyskryminacja, przemoc, morderstwa. Odkrecasz kota ogonem jak rasowy populista w stylu Leppera, mowisz duzo, bez sensu i wciaz sie powtarzasz.

Cytat:
Zdadzam sie, wiec PolishAction rozpoczyna tez debate o nas samych! Ale pytam czy to powod do dyskryminacji i zabijania Polakow? To chyba nieadekwatna kara!? Chinczycy sa jeszcze pardziej pazerni na kase, tylko wy nico nich nie wiecie!! Nie macie pojecia o dumie innych narodow i o ich slabosciach wiec zamykacie dyskusje tylko wokol siebie. Zachecam do obserwacji, ale istotnej innych. Dla Niemca, Dunczyka Zyda, nie byloby do pomyslenia godzic sie na to ze jednak jestesmy gorsi i moga nas bic, nekac, oszukiwac, mordowac! Czyz to przypadek, ze w histori ostanich 150 lat tak czesto nas nekano? A moze wasza postawa jest tego zrodlem i wytlumaczeniem? A historia tak lubi sie powtarzac!!!
- i znowu pie..szenie w bambus. Nie rozpoczynasz debaty o nas samych tylko wyzywasz wszystkich od najgorszych podkrecjac paranoje o wzroscie antypolonizmu na swiecie, co na dzien dzisiejszy, zaden szanujcy sie publicysta czy polityk nie jest wstanie tego potwierdzic. Nawet brukowe gazetetki nie wygaduja takich glupot. Tylko ty sam rozpisujesz sie o jakims tajemniczym spisku przeciwko polakow, ktory niechybnie zakonczy sie holokaustem. Co do dumy narodow, to chyba tylko polacy robia taki wieli problem ze swojej dumy i godnosci. Gdyby zapomnieli czasem o swoej dumie i wzieli to na mieko, troche zazartowali z tej sojej dumy ale nie, z szabla na czlogi. Co do 150 lat historii, w ktorj nas tak nekano, to normalnie stary, znowu zaczynasz z filozofia podobna do tego twojego profesorka, co bada chuliganow i co do nieczego nie doszedl :lol: . Ujawniasz swoja calkowita ignorancje polityczno-historyczna wzgledem karaju z ktorego pochodzisz. Taka sama ignorancja wykazales sie w sprawach dotyczacych antypolonizmu na swiecie, ktorego nie ma. Jest tylko w twojej szikagowskiej bani.

Cytat:
Totalna zgoda, znamy to wszsyscy, ale nic nie robimy z tym. Dajemy przyzwolenie na to chamastwo. O tym swiadcza tez wasze wypowiedzi. Nie chcecie jednoznacznie ocenic negatywnych polsich postaw emigrantow! Tylko z uporem maniaka powtarzam pytanie, czy to powod do szykanowania nas, nekania klamstwami, a konczac na morderstwach? PolishAction tylko otwiera dyskusje na ten temat - nic wiecej! Wiec co bojowka polityczna WszyPolacy maja do tego?
- chamstwa to ty dajesz przykaldy na tym forum, raczyles nas epitetami i nawet klatwami, ktorych nigdy w zyciu nie uslyszalem od amerykanina, anglika czy niemca. Najgorsze obelgi slyszalem do ciebie, a mowimy jednym jezykiem. Cale szcescie, ze przyznales sie w koncu publicznie, ze jestes maniakiem, to ulatwia sprawe, teraz mozna nazwac rzeczy po imieniu.

Dla mnie jestes zwyklym demagogiem lub populista, ktory dla osiagniecia wlasnych korzysci dorabia sobie ideologie bez glebszego analizowania wlasnych pogladow i zastanawiania sie nad skutkami wprowadznia tych paranoii w praktyce. Najbardziej niepokojace w tym co robisz jest bezsens twoich pogladow polaczony z nienawiscia. Przedstawiasz wszystko w czarnych barwach, probujesz wzbudzic strach przed czyms czego niema, czyli globalnym antypolonizmem, i chesz wziac na siebie odpowiedzilanosc za wprowadzenie tych szkodliwych pogladow w zycie.
Ostatnio zmieniony przez sebas 12-07-2009, 23:17, w całości zmieniany 2 razy  

sebas 
pułkownik

Wysłany: 12-07-2009, 23:32   

Co bardzo mnie martwii na tym forum, jak sie widzi ilosc wejsc na ten temat, ok.2500 juz bedzie i niestety znikoma ilosc polemiki z tymi bzdurami z poliszaction.
Demagogia w stulu pana z szikagoo, opiera sie na najnizszysz pobudkach i najczesciej dociera do tych ktorzy tylko czytaja ale nie maja zdania. Zdaje sobie sprawe, ze wiele osob sie smieje z pana maniaka z polisz akszon, jednak jest pewna grupa na ktora taka szkodliwa gadaniana podziala jak wiagra na emeryta :evil: . Na takich, ktorzy sa za leniwi, zeby miec wlasne poglady, sa zbyt zmeczeni po calym dniu pracy, lub po prostu nie maja wystarczajacej wiary w siebie. Do takich wlasnie ludzi szkodliwa polemika w stulu poliszakszon, najpewniej dotrze poniewz jest glosna, popularna i efektowna, wskazuje kozla ofiarnego. Niestety jest rowniez klamliwa ale w tym calym belkocie pseudopolitycznym, wielu moze sie pogubic. Zebranie wiekszej grupy zdolnej do dzialania w tej kwestii narobi tylko szkod polskiej spolecznosci, w takim Norwich naprzyklad.

Nie jest przyjemnym widokiem ogladanie na ulicy rodaka, w szlafroku, z orlem bialym na plecach, zrobionym z frote, ktory pozdrawia innego "patriote" znakiem solidarnosci naprzykald, co przypadkowi obserwatorzy moga opatrznie zrozumiec. :cry:
Ostatnio zmieniony przez sebas 12-07-2009, 23:32, w całości zmieniany 1 raz  

polishaction
porucznik

Wysłany: 13-07-2009, 00:26   

Cytat:
Co bardzo mnie martwii na tym forum, jak sie widzi ilosc wejsc na ten temat, ok.2500 juz bedzie i niestety znikoma ilosc polemiki z tymi bzdurami z poliszaction.

Hehehhehe, wiekszosc normalnych! I stawiam hipoteze, ze ejszcz eprzed wojna byli inni Polacy!!! Czytaj "Polacy byli dla siebie dobrzy" --- http://elondyn.co.uk/newsy,wpis,4209 oraz http://www.e-pages.dk/saraint/63/

Cytat:
Demagogia w stulu pana z szikagoo, opiera sie na najnizszysz pobudkach i najczesciej dociera do tych ktorzy tylko czytaja ale nie maja zdania. Zdaje sobie sprawe, ze wiele osob sie smieje z pana maniaka z polisz akszon,

Nudzisz juz! Smiech mnie nie przerazi. Chrystusa ukrzyzowano! I dal swiadectwo prawdzie :) ))

Cytat:
jednak jest pewna grupa na ktora taka szkodliwa gadaniana podziala jak wiagra na emeryta :evil: . Na takich, ktorzy sa za leniwi, zeby miec wlasne poglady, sa zbyt zmeczeni po calym dniu pracy, lub po prostu nie maja wystarczajacej wiary w siebie.

Wrecz odwrotnie. zauwazam, ze podejmuja wspolprace ludzie o szeszym horyzoncie myslowym, ustabilizowanej sytuacji materialnej i gotowi sluzyc innym!

Cytat:

jest glosna, popularna i efektowna,

Dziekuje, to komplement!

Cytat:

Nie jest przyjemnym widokiem ogladanie na ulicy rodaka, w szlafroku, z orlem bialym na plecach, zrobionym z frote, ktory pozdrawia innego "patriote" znakiem solidarnosci naprzykald, co przypadkowi obserwatorzy moga opatrznie zrozumiec.

I kto tu ma kompleks? Wstydzisz sie orla bialego? Solidarnosci? patriote dajesz w cudzyskow???
Stawiam sobie ambitne zadanie. Bedziesz liderem PoliszAkszyn w Norficz!!!! Daje ci 3 miesiace ...
Ostatnio zmieniony przez polishaction 13-07-2009, 00:28, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu